نگرش ما، رمز موفقیت ما

نقطه‌ی تمرکز شما چیست؟

به جای این‌که به اشتباهاتتان در آزمون‌های آزمایشی فکر کنید به ساختن یک موقعیت جدید با برنامه‌ای جدید بپردازید؛ چون با فکر کردن به اشتباهات، نقاط مثبت خود را به دست فراموشی می‌سپارید، جست‌وجوکننده‌ی طلا باشید، نه این‌که فقط خاک‌ها را به هم بزنید!

به آینده‌ای روشن فکر کنید. خیال‌بافی و رؤیاپردازی نکنید. درس‌هایی را که خوب می‌توانید مفهومی بخوانید، مشخص کنید. آن‌ها را به نقاط قوت پایدار خود با حل تست تبدیل کنید و برای بقیه‌ی درس‌ها هم با برنامه‌ای دقیق و بدون حاشیه و با مشخص کردن اهداف، نقشه‌ی یافتن گنج را طراحی کنید.

images

در هر شخصی نقاط مثبت زیادی وجود دارد. برخی مواقع باید عمیقاً چیزهای مثبت را بررسی کنیم، هر چند ممکن است آشکار نباشند. به عمقی خواندن مطالب اعتماد کنید و تحت هیچ شرایطی مأیوس نشوید.

باید گذشته را رها کنید و به مسیر اصلی برگردید. این‌که عادت کرده‌اید به‌موقع کارهای روزمره و کوچک مثل بازی کردن و تماشای تلویزیون را در ساعات معین انجام دهید، با پر کردن به‌موقع و با دقت دفتر برنامه‌ریزی و بررسی و تجزیه و تحلیل دقیق و موشکافانه اشتباهات متداول در آزمون ها و امتحانات مدرسه، عادت کنید پازل موفقیت را چشم‌بسته بسازید.

نگرش مثبت در ادامه‌ی راه، شما را به عهدفی که برای خودتان ترسیم کرده اید نزدیک و نزدیک‌تر می‌کند.

از همین امروز شروع کنید. فرصت زیادی تا کنکور سراسری باقی نمانده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.