نیمه‌ی دوم، نیمه‌ی موفقیت

مهندسی مجدد منابع یکی از کارهای مهم در شروع نیم‌سال دوم سال تحصیلی است. در شروع سال تحصیلی و طول نیم‌سال اول شما با تهیه‌ی کتاب‌های متنوع برای درس‌های مختلف شروع به کار کردید. اکنون که نیمه‌ی اول به پایان رسیده است، نیاز به مدیریت دارید تا بقیه‌ی مسیر را آگاهانه طی کنید.نیمه‌ی دوم از چند لحاظ حائز اهمیت است به همین دلیل برنامه‌ریزی و حرکت سازمان‌دهی‌شده نیز در این نیمه مهم است!

بعد از پشت سر گذاشتن امتحانات نیم‌سال اول و آزمون‌های آزمایشی، هر یک از شما شناخت دقیق و درستی از وضعیت تک تک درس‌های خود دارید و مطمئناً روش‌های مطالعه‌ی خود را که شامل نحوه‌ی مطالعه، کتاب‌های مورد استفاده و… است، می‌دانید.

نکته‌ی مهم در این مدیریت، حذف عواملی است که باعث آشفتگی ذهن و عدم تمرکز کافی و استرس هنگام مطالعه و درس خواندن می‌شوند که یکی از این عوامل، تعدد منابع مطالعاتی است. برای این کار باید در نظر داشته بگیرید که:

 Erase-Stress

.       برای هر درسی، هم کتاب تشریحی داشته باشید و هم کتاب تستی.

·       برای هر درس 1 یا 2 کتاب تستی کافی است.

·      کتاب‌های مورد نیاز خود را از بین کتاب‌هایی انتخاب کنید که در نیم‌سال اول با آن‌ها کار کرده‌اید و برای شما واقعاً مفید و کار آمد بوده‌اند.

بعد از انتخاب منابع به سراغ تعیین روش‌های مطالعه‌ خود رفته و برای هر درس روش مطالعه‌ موفق خود را انتخاب کنید و بعد از مراجعه به جدول جمع‌بندی هفتگی و با تعیین ساعت مطالعه‌ لازم برای هر درس با یک برنامه‌ریزی دقیق، نیم‌سال دوم را آغاز کنید.

یادتان باشد نیمه‌ی دوم، نیمه‌ی موفقیت برای کسانی است که مدیریت و برنامه‌ریزی درستی دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.