نیم‌سال دوم، آغازی مهم‌تر است؛ چرا؟

دانش‌آموزان عزیز! امیدوارم امتحانات نیم‌سال اول را به خوبی پشت سر گذاشته و توانسته باشید تا به خوبی متوجه نقاط ضعف و قوت خود شده باشید. همه‌ی دانش‌آموزان و به ویژه داوطلبان کنکور می‌دانند که نیم‌سال دوم آغازی مهم‌تر است.

باید در نیم‌سال دوم با انگیزه بالاتر و به طور جدی‌تری درس بخوانید و برنامه‌ریزی دقیق‌تری را برای خود در نظر بگیرید و چون با پایان امتحانات نیم‌سال اول، کارنامه‌ی نیم‌سال اول را دریافت می‌کنید با توجه به کارنامه‌ی خود و تجزیه و تحلیل دقیق آن می‌توانید متوجه شوید در کدام درس‌ها در نیم‌سال گذشته کم‌کاری کرده و در این درس‌ها نیاز به تمرین و مرور بیش‌تری دارید و کدام درس‌ها را به خوبی یاد گرفته‌اید؛

character and magnifying glass

یعنی کدام درس‌ها نقطه‌ی قوت شماست. پس حالا که نقاط ضعف و قوت خود را شناخته‌اید می‌توانید از همین حالا برای خود برنامه‌‌ریزی کنید که برای کدام درس‌ها باید بیش‌تر وقت بگذارید و از آن‌ها تمرین بیش‌تری حل کنید. پس با در دست داشتن کارنامه‌ی نیم‌سال اول درس خواندن شما در نیم‌سال دوم خیلی مهم‌تر است.

هم‌چنین باید در نظر داشت که به دلیل وجود تعطیلات عید نوروز در نیم‌سال دوم ممکن است تا حدودی از درس‌های‌تان غافل شوید و بدین صورت درس‌های‌تان را فراموش کنید. برای جلوگیری از فراموش کردن، در ایام عید هم باید برای خود برنامه‌ریزی کنید که هم به درس‌های‌تان برسید و هم به تفریح تا در آزمون های آزمایشی جامع که در آن شرکت می کنید نشان دهید که هم‌چنان یک دانش آموز موفق هستید و در هر شرایطی با برنامه‌ریزی درست به نتیجه‌ی مطلوب می‌رسید.

در نظر داشته باشید که نیم‌سال دوم به دلیل داشتن تعطیلات زمان کم‌تری در اختیار شماست. باید از تمام لحظه‌ها به درستی استفاده کرده و از هر موقعیتی برای درس خواندن و تمرین استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.