نیم‌سال دوم با درس هر روز در همان روز

با اتمام نیم‌سال اول سال تحصیلی باید در نیم‌سال دوم با انرژی و انگیزه‌ی بالاتر و به طور جدی‌تر درس بخوانید و برنامه‌ریزی دقیق‌تری را برای خود در نظر بگیرید.

پس از آن‌که کارنامه‌ی نیم‌سال اول را دریافت کردید، با توجه به کارنامه‌ی خود و تجزیه و تحلیل و بررسی دقیق آن متوجه می‌شوید در کدام درس‌ها در نیم‌سال اول کم‌کاری کرده‌اید و نیاز به تمرین و مرور بیش‌تری دارید و کدام درس‌ها را به‌خوبی یاد گرفتید؛ یعنی کدام درس‌ها نقاط قوت شماست.یادتان باشد نیم‌سال دوم آغازی مهم‌تر است و شما با شناخت نقاط قوت و ضعف خود در درس‌های مختلف می‌توانید با برنامه‌ریزی به موفقیت و پیشرفت تحصیلی برسید.

Graphs on the hands.

اگر امتحانات را با موفقیت پایان برده‌اید سعی کنید وضعیت خود را حفظ کنید و برای پیشرفت بیش‌تر تلاش کنید؛ اما اگر انتظارات شما در امتحانات نوبت اول برآورده نشده است نگران نباشید و برای نیم‌سال دوم برنامه‌ریزی کنید.

شما باید تصمیماتی را که برای نیم‌سال دوم گرفته‌اید مشخص کنید. چه راهکارهایی برای پیشرفت درسی در نیم‌سال دوم دارید؟ چه اقداماتی باید انجام دهید تا در پایان نیم‌سال دوم از عملکرد خود راضی باشید؟

برای نیم‌سال دوم تلاش و کوشش بیش‌تری به کار گیرید.تمام تلاشتان را بکار بگیرید تا درس هر روز را همان روز مطالعه کنید. ساعات اوج یادگیری خود را صرف درس خواندن و مطالعه دروس کنید که مشکل بیشتری در آنها داریدکنید. درس‌ها را با تمرین و تست پیش ببرید و هدف و انگیزه‌ی خود را قوی‌تر کنید تا به نتیجه‌ی بهتری دست یابید.

در نظر داشته باشید که نیم‌سال دوم به دلیل داشتن تعطیلات زمان کم‌تری در اختیار دارید. باید از تمام لحظه‌ها به‌درستی استفاده کرده و از هر موقعیتی برای درس خواندن و تمرین استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.