نیم‌سال دوم را مهندسی کنید

در نیم‌سال دوم معمولاً دانش‌آموزان منطقی‌تر هستند و با آگاهی بیش‌تری به استقبال مباحث جدید در نیم‌سال دوم خواهند رفت؛اما نکته‌ی مهمی که می‌خواهم در این مقاله برای شما مطرح کنم مهندسی نیم‌سال دوم از طریق بررسی دقیق و تجزیه و تحلیل روش‌هاست.

ممکن است شما در نیم‌سال اول از روش‌هایی استفاده کرده‌اید که چندان مفید و مؤثر و کارآمد نبوده‌اند. اما حالا وقت آن رسیده است که روش‌های‌تان را مهندسی کنید. این نکته بدان معناست که:

1.    روش‌های موفق و ناموفق خود را بشناسید و آن‌ها را یادداشت کنید.

در گام اول بدانید که از کدام روش (هایی) در هر درس استفاده کرده‌اید ولی تأثیر آن را در نمره‌ی امتحانات مدرسه یا درصدهای آزمون آزمایشی ندیده‌اید و از کدام روش (هایی) استفاده کرده‌اید و موفق بوده‌اید. این گام بسیار ارزشمندی برای موفقیت در نیم‌سال دوم سال تحصیلی است.

6stepstosuccess1

2.    چه روشی برای چه درسی مفید است؟

قصد داریم در نیم‌سال دوم قوی‌تر ظاهر شویم. باید بدانید برای هر درس روش مطالعه‌ی خاص همان درس وجود دارد یا در اصلاح کلید موفقیت در هر درس را بیابید.

3.    بعد از پیدا کردن روش‌های موفق در مطالعه می‌توانید از روش‌های موفق دیگران نیز کمک بگیرید که این کار را با مراجعه به مقالات متفاوت در زمینه روش‌های مطالعه در سایت  می‌توانید انجام دهید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.