نیم‌سال دوم فرصتی برای پیشرفت

نیم‌سال اول سال تحصیلی با تمام فراز و نشیب هایش گذشت. ممکن است پیش خودتان فکر کنید که برای دانش‌آموزهایی که در آزمون های آزمایشی درصدها و ترازهای بالا کسب کردند نیم‌سال خیلی خوبی بوده و در آینده هم موفقیت بیش‌تر نصیب آن‌ها می‌شود و کسانی هم که نیم‌سال خوبی نداشته‌اند تا آخر نمی‌توانند جبران کنند؛ ولی این تفکر کاملاً اشتباه است.

گروه اول باید دلایل موفقیت خود را کشف کنند و بدانند که چه کرده‌اند که موفق شده‌اند؛ یعنی از چه روش‌هایی استفاده کردند و چگونه درس خوانده‌اند و در چه درس‌هایی موفق‌تر بوده‌اند.

06 [Konvertiert]

باید بدانید که کار اصلی تازه شروع شده است؛ ابتدا باید نقطه‌ی قوت خود را حفظ کنید و در آن پسرفت نداشته باشد. باید آن را حفظ کنید و مغرور نشوید. سپس در درس‌هایی که ضعیف‌تر هستید روش‌های نقاط قوت خود را به کار بگیرید. سعی کنید پیشرفت کنید.

:: همیشه هدف خود را ده قدم جلوتر از خودتان پرتاب کنید. دنبال پیشرفت باشید. برای رسیدن به اهداف بزرگ‌تر تلاش کنید ::

اما کسانی که فکر می‌کنند نیم‌سال خوبی را پشت سر نگذاشته‌اند باید بدانند که شاید در برخی درس‌ها در بعضی درصدها پایین‌تر از بقیه باشند ولی این دلیلی برای ناامیدی نیست. باید بررسی کنید که  در چه درس‌هایی درصد کم آورده‌اید و علتش را پیدا کنید.

اگر روش مطالعه و درس خواندن شما اشتباه بوده آن را اصلاح کنید. اگر هم تلاش شما کم بوده باید بدانید که برای نیم‌سال دوم وقت کافی دارید و باید تصمیم جدی بگیرید.

از نیم‌سال دوم تازه عیار دانش‌آموزها مشخص می‌شود. چه بسیار دانش‌آموزانی که از نیم‌سال دوم شروع به درس خواندن کردند و موفقیت چشمگیری داشتند.

:: هیچ وقت ناامید نشوید و بدانید نیم‌سال دوم فرصتی برای پیشرفت و جبران عقب‌افتادگی‌های درسی است::

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.