نیم‌سال نو، انگیزه‌های نو

وقتی به میانه‌ی یک راه طولانی می‌رسیم به جز استراحت کردن و تجدید قوا کارهای دیگری هم می‌توان انجام داد. می‌توانیم به نحوه‌ی پیمودن راه، دقت کنیم. راه‌ها همیشه سرشار از نکته‌های ناب و آموزنده‌اند. دقیقاً مثل راهی که در نیم‌‌سال اول سال تحصیلی پشت سر گذاشتید. اصلاً آموزنده بودن آن‌ها باعث تولد این غزل زیبای جناب سعدی شد که: بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

برای بهینه کردن تلاش‌ها به سمت یک هدف باید از مسیر شروع کرد و هرازچندگاهی مسیر طی‌شده را با دقت هرچه تمامتر بررسی و تجزیه و تحلیل کرد. با این تحلیل قوی متوجه خواهید شد که هر آن‌چه برای پیمایش بهتر مسیر لازم دارید در دلِ عملکرد خودتان است.

هدف‌گذاری شما برای پایان سال تحصیلی باید واقع‌بینانه باشد. این هدف‌گذاری باید هر لحظه در شما میل به حرکت و پویایی ایجاد کند. از یک هدف خیلی بزرگ و دور از دسترس چیزی جز احساس شکست مداوم برنخواهد آمد. کسب نمره‌های بهتر نسبت به نیم‌سال اول یک موفقیت بزرگ و یکی از اهداف قابل دسترس برای همه‌ی شماست.

stick_figure_drawing_goals_400_clr

اگر به تحلیل خود ادامه دهید تمرکزتان به ابزارهایی که در طول مسیر داشته‌اید معطوف خواهد شد. چیزهایی را که در ادامه‌ی راه به کمکتان خواهد آمد هرچه زودتر تهیه کنید. وسایل غیر ضروری و نامناسب را کنار بگذارید.

یک کوله‌پشتی پر از وسایل غیر ضروری جز کم کردن سرعت‌تان کار دیگری انجام نخواهد داد. صحبت کردن با همراهانتان و افراد راه‌بلد را فراموش نکنید. در مسیرمان افرادی هم هستند که میانبرهای خوب و قابل اعتمادی نشانمان خواهند داد. اعتماد کردن به آن‌ها اعتماد کردن به خودتان و هدفتان است.

مسافر این راه طولانی شما هستید. راه سال تحصیلی جاری است و الان هم در میانه‌ی آن هستیم. همراهان شما در این مسیر دوستانتان هستند. راه‌بلدها را حتماً تا الان شناخته‌اید: پدرها و مادرها و مشاورهای‌تان با کوله‌باری از تجربه و میانبرهای قابل اعتماد!

وقتی به میانه‌ی یک راه طولانی می‌رسیم باید انگیزه‌های جدید ایجاد کنیم. انگیزه‌های جدید مسیر را برای‌تان روشن‌تر می‌کنند و شما را در راه رسیدن به هدف یاری می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.