نیم سال دوم با کوله باری از تجربه

نیم سال دوم زمانی مناسب برای اجرای تمام برنامه هاست . اگر مطالب نیم سال اول را به دلیلی به اتمام نرسانده اید اصلا نگران نباشید . بنابراین نیمه ی دوم سال را هدفمند تر از قبل آغاز کنید . در این نیمه ، برنامه ریزی دقیق تری انجام دهید تا به نتیجه ی دلخواهتان برسید .از اولین آزمون آزمایشی تا امروز به شناخت بهتری از خود رسیده اید و خوب می دانید که برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب ، اجرا کردن چه نوع برنامه ای برای شما مناسب تر ،راحت تر و دارای نتیجه بهتری است .

در این مقاله چند نکته کلیدی و راهگشا برای راحت تر طی کردن این نیمه سرنوشت ساز ارایه میدهیم :

1-دفتر برنامه ریزی تان را دقیق تر از قبل پر کنید . برای خود در نیم سال دوم ، هدف گذاری کنید که می خواهید برای هر درس چند ساعت مطالعه کرده و چند ساعت تست کار کنید.

my goals list on blackboard

2- هم چنین تعیین کنید می خواهید ساعت مطالعه ی هفتگی خود را به تدریج به چه ساعتی برسانید .

3- خلاصه نویسی را فراموش نکنید . برخی سوالات و نکات را وارد جعبه ی لایتنر کنید تا چند بار مرور شود .

4-در حین درس خواندن به صفحه ی کتاب درسی بیش تر دقت کنید و تصویر نمودارها را به ذهن بسپارید . باعث یادآوری نکات فراموش شده می شود .

5-  کتاب های تست استاندارد را فراموش نکنید . بهترین منبع برای آشنایی با نمونه سوالات کنکور ، تمرین سوالات آزمون های گذشته است.

6-پس از هر آزمون ، دفترچه ی آن را بطور کامل و با دقت هر چه تمامتر بررسی کنید ونکته ی سوالاتی را که اشتباه پاسخ داده اید در دفترچه مخصوصی برای خودتان یادداشت کنید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.