هدف بگیر، شلیک کن!

نخستین قدم‌ها همیشه مهم‌ترین و چه بسا سرنوشت سازترین اقداماتی هستند که در آغاز هر حرکتی انجام می‌شوند. هرچه مسیر حرکت طولانی‌تر باشد ، fبه همان اندازه اهمّیّت گام‌های آغازین بیش‌تر خواهد شد.

در حقیقت این گام‌ها ، پایه‌هایی هستند که باید بناهای بلند بر روی آن‌ها استوار گردد و روشن است که چنین پایه‌هایی باید از عمق و استحکام کافی برخوردار باشند. یکی از این قدم‌های مهم در آغاز کار ، هدف گذاری است که باید دقیق و صحیح انجام شود.

setgoal1-300x215

تعیین هدف به‌صورت کلّی و اجمالی ، محرّک خوبی برای طول مسیری که یکسال ناگزیر از پیمودنش هستید نیست. شکارچی وقتی صیدی را می‌بیند ، اجمالاً و کلی تیر نمی‌اندازد به این امید که شاید بر صیدش بنشیند. بلکه تمام فکر و ذهن خویش را بر روی تیرش می‌نشاند ، از انتهای تیر ، صید را می‌بیند ، نشانه می‌رود و سپس آن را رها می‌کند. تنها در این صورت است که موفّق به شکار می‌شود.

نکته بسیار کلیدی و مهمی که بایستی همواره به خاطر داشته باشید این است که شما نیز باید بکوشید تا شکارچیان موفّقی باشید. برای این کار لازم است با خودتان به تفکّر بنشینید . خواسته‌های‌تان را تعریف کنید ، داشته‌های‌تان را بررسی کنید ، توان‌تان را بسنجید ، هدف‌تان را مشخّص کنید ، راه‌ دستیابی به آن را برای خودتان معیّن نمایید ، مسیر را علامت‌گذاری کنید و سپس با تکیه بر اراده و خواست الهی در مسیر رسیدن به موفقیت حرکت کنید.

تنها در این صورت است که می‌توانید حرکت‌تان را هوشمندانه و دستیابی‌تان را به هدف محتمل بدانید. هرچه هدف‌گیری‌تان دقیق‌تر باشد ، احتمال دستیابی‌تان به آن بیش‌تر خواهدشد. نوشتن و در معرض نگاه هر روزه قرار دادن هدف کمک‌تان خواهد کرد تا سمت و سوی‌تان را گم نکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.