هر آزمون آزمایشی، یک تجربه نو

وقتی برای آزمون مطالعه نکرده‌ام چرا آزمون بدهم؟

این سؤالی است که بارها و بارها از سوی دانش آموزان و بخصوص داوطلبان کنکور سراسری از مشاوران پرسیده می شود. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که آیا شیوه‌ی مطالعه و درس خواندن شما درست است یا خیر؟

این بهترین فرصت است. با شرایط جدید آزمون دهید. با شرایط جدید آیا تراز شما تغییری می‌کند؟ چه‌قدر؟ اگر تغییر محسوسی پیش نیاید حتماً روش درس خواندن شما اشتباه است و این چیزی است که تا به حال متوجه آن نشده‌اید و بایستی هرچه سریعتر روش مطالعه خود را تغییر دهید.

index

این lمساله کلیدی و مهم را همواره به خاطر داشته باشید که هیچ کس نمی‌تواند تضمین کند که همه‌ی مراحل مطالعه را به‌درستی انجام می‌دهد. پس، از این فرصت استفاده کنید و در هر شرایطی خود را محک بزنید تا به شناخت بیش‌تری از خود دست یابید.

از این نترسید که تراز آزمونتان چه خواهد شد. تراز فقط یک عدد است که نه به عنوان رتبه‌ی دانشگاه شما در نظر گرفته می‌شود و نه میانگین تراز شما برای ورود به دانشگاه لحاظ خواهد شد، بلکه این تراز فقط جهت افزایش تجربه‌ی شما برای هر آزمون در هر مرحله از زندگی است. این مشکلی که هم‌اکنون مانع آماده شدن شما برای آزمون شده است ممکن است قبل از جلسه‌ی کنکور تکرار شود. آیا نباید سر جلسه‌ی کنکور حاضر شوید؟

شما تا زمان کنکور بارها و بارها در آزمون آزمایشی شرکت خواهید کرد. هر آزمون یک تجربه برای برنامه‌ریزی بهتر، مطالعه‌ی درست‌تر و… است. سعی کنید در هر شرایطی از تمام اطلاعات خود نهایت استفاده را ببرید. کسب این مهارت شما را در تمام مراحل زندگی یاری خواهد داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.