هر روز یک قدم بیا جلوتر !

سلام

«نمی دانم چه نمره ای خواهم گرفت ، امّا احساس رضایت دارم.

راستش سعی کردم از تمام فرصتی که از آزمون قبلی تا امروز داشتم به بهترین نحو ممکن استفاده کنم.

ابتدا متن درس را بطور کامل و با دقت و تمرکز بالا از روی کتاب درسی خواندم . سپس تمرین های کتاب را با کمک جزوه دبیرمان ، پاسخ دادم و در همان حال یک بار دیگر درس را در قالب تمرین و مطالعه ی جزوه مرور کردم. فکر می کردم همان تعداد تمرینی که در کتاب وجود دارد به عنوان پرسش تشریحی کافی است. به نظر می آمد مفاهیم را دریافته باشم.به همین دلیل پاسخ گویی به تست را آغاز کردم. امّا هرگز تست زمان دار نزدم.

images

 تلاشم این بود تا تست ها را براساس مفاهیمی که آموخته بودم ، پاسخ دهم. زمانی که از تست فارغ شدم فکر می کردم تعداد غلط هایم قابل قبول بوده است.

آن ها را نیز بررسی کردم. اغلب ایراداتم مربوط به بی دقّتی بود. به همین علّت در امتحان امروز سعی کردم آرام و بدون عجله پاسخ دهم و حتّی زمانی را نیز به بررسی پاسخ ها و کنترل آن ها اختصاص دادم.

در مجموع تصوّرم این است که آزمون امروز و تلاشی که برای آماده سازی خودم داشتم، تجربه ی مفیدی بود. فقط ای کاش زودتر این مسیر را می آزمودم تا در امتحانات گذشته وضعیّت بهتری را تجربه می کردم.»

دوستم گفت:«حالا چه تصمیمی داری؟» گفتم :«اوّل به خاطر تلاش مثبتی که داشتم به خودم جایزه ای خواهم داد و سپس می کوشم برای آزمون بعد همین تجربه را تکرارکنم تا این شیوه به رفتار درونی ام تبدیل گردد.» علیرضا که شاهد گفت وگوی ما بود جلو آمد و گفت:«تبریک می گویم که به شاخص های یک داوطلب جدّی دست پیدا کرده ای !»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.