هر لحظه یک فرصت طلایی است، پس عاقل باش!

معترض بود. می‌گفت: «هرچه با خود فکر می‌کنم توجیهی پیدا نمی‌کنم تا قانع شوم که باید این روزها مشغول درس خواندن و فعّالیّت‌های مطالعاتی باشیم. درست است که باید در آزمون سراسری شرکت کنیم ، امّا این زمان تقریباً یک‌سال دیگر است.

تا آن زمان، فرصت کافی در اختیار داریم تا بتوانیم کارهای‌مان را به طور کامل جمع‌بندی کنیم و نتیجه‌ی مطلوب و مورد انتظار خود را بگیریم. اصلا این مساله را درک نمی کنم که چرا باید الان کارهای درسی و مطالعاتی را شروع کرده باشیم؟»

گفتم:«اگرچه در نگاه نخست زمانی که در اختیارمان هست طولانی و زیاد دیده می شود امّا این طولانی بودن نباید سبب فریفته‌ شدن و به تعویق انداختن کارها بشود.

index

 عدّه‌ی زیادی از داوطلبان کنکور سراسری تمرکز توجّه‌شان به همین طولانی بودن زمان است و نتیجتاً فرصت‌ها را به راحتی از دست می‌دهند. این گروه غالباً  آن گاه متوجّه پایان وقت می‌شوند که فرصتی برای جبران نیست . اساساً دلیل بیش‌تر تأسّف‌هایی که می‌خوریم این است که زمان را می‌بینیم امّا قدر لحظات آن را درک نمی‌کنیم و نتیجه آن می شود که فرصت ها از دست می‌روند.

این اصل مهم را بایستی همواره به خاطر داشته باشیم موفّقیّت زمانی به ما روی نشان می‌هد که ارزش زمان را درک کرده باشیم و هر لحظه را تبدیل به فرصت نماییم. قدر فرصت را دانستن یعنی از زمان ، عاقلانه استفاده کردن. برای آن که آرامش جایزه بگیریم ، باید بکوشیم تا از زمان عاقلانه استفاده کنیم.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.