هر کاری را در زمان مناسبش انجام دهید

هر کاری را در برنامه‌ی زمانی مناسب خودش انجام دهید. این نکته به‌راستی یکی از کلیدی ترین و مهم‌ترین راهکارها برای افزایش میزان بهره‌وری شما در طول زمان مفید مطالعه‌تان است.

سعی کنید از امروز حس ضرورت مطالعه را در خود پرورش دهید و سعی کنید سرعت و دقت در مطالعه را در برنامه‌ی کاری‌تان قرار دهید و فراموش نکنید که هر کاری را در برنامه‌ی زمانی مناسب خودش انجام دهید.

سعی کنید 80 درصد تصمیم‌های خود را در همان لحظه انجام دهید و تحت هیچ شرایطی آنها را به تأخیر نیندازید و به آینده واگذار نکنید. این خود، باعث ایجاد نظم ذهنی و آرامش خاطر در شما خواهد شد که همین امر موجب پیشرفت و افزایش کارایی در امر مطالعه می‌شود و افزایش بازده یادگیری را در شما به دنبال خواهد داشت.

index

اگر کاری را که از قبل برای به انجام رساندن آن برنامه‌ریزی کرده‌اید و زمانی را به آن اختصاص داده‌اید انجام ندهید انجام دادن این کار در آینده حتی دو یا چند روز بعد از آن، برای شما سخت و ملال‌آور خواهد شد و زمان بیش‌تری نیز طول خواهد کشید.

به طور مثال اگر بخواهید یک فصل از یک کتاب را بعد از گذشت دو روز مرور کنید قطعاً زمان کم‌تری از شما خواهد گرفت اما اگر دو هفته یا بیش‌تر بین زمان مطالعه و مرور آن فاصله بیفتد زمان بیش‌تری از شما خواهد گرفت و مطالب برای شما دیگر حالت مرور نخواهند داشت بلکه مطالب جدید هستند و باید زمان بیش‌تری صرف مطالعه‌ی آن‌ها کنید.

در برنامه‌ریزی مطالعاتی هر کار را در زمان مناسب خودش انجام دهید. این کار درواقع بیش از آن چیزی که تصور می‌کنید، درهایی را به روی شما خواهد گشود و فرصت‌های بیش‌تری را به سوی شما جذب خواهد کرد تا کارهای بیش‌تری را با دقت و سرعت انجام دهید.

انجام دادن سریع کارها در زمان مناسب، بخشی بنیادین در زمینه‌ی افزایش دادن بهره‌وری مطالعه‌ی شما و افزایش بازدهی یادگیری‌تان خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.