هزينه و وقتتان را دريابيد(بخش پایانی)

در پايان اگر مي‌خواهيد واقعاً از وقت و انرژي خود بخوبي در راه آمادگي براي کنکور سراسری استفاده کنيد حتماً به نکات زير توجه نماييد:
 
1-از روي چشم و هم چشمي در مؤسسات و کلاس‌هاي تقويتي کنکور شرکت نکنيد؛ بلکه قبل از هر چيز، توان علمي خود و وقت و هزينه‌هاي اين کار را بسنجيد.
 
2-درباره مؤسسه‌اي که مي‌خواهيد در آن ثبت‌نام کنيد، بخوبي تحقيق کنيد و از داوطلبان سال‌هاي قبل که در کلاس‌هاي اين مؤسسات شرکت کرده‌اند، حتماً پرس و جو نماييد. هزينه و مبالغ بالا، دليل بهتر بودن کار يک معلم يا مؤسسه در عرصه کنکور نيست.
 
index
 

 
3-اعتماد به نفس خود را افزايش دهيد و خود را درگير تبليغات آموزشگاه‌هاي کنکور که مي‌تواند باعث افسردگي و نااميدي شما شود، نکنيد.
 
4-قبل از ثبت نام در اين مؤسسات، حتماً در اين باره با افراد مطلع مشورت کنيد و ببينيد که آيا مي‌توانيد مشکل خود را با شرکت در چند جلسه کلاس خصوصي که مخاطبش فقط شما هستيد و فقط به بررسي اشکالات شما پرداخته مي‌شود، رفع کنيد.
 
5-به خاطر داشته باشيد که بيشتر کتاب‌هاي کمک آموزشي و جزوات اين مؤسسات، تکراري و بي کيفيت بوده و نمي‌تواند جايگزين منابع اصلي شما که همان کتابهای درسی هستند،شود؛ پس به هيچ عنوان خريد و استفاده از اين کتاب‌ها توصيه نمي‌شود. سعي کنيد که فريب نويسندگان اين کتاب‌ها را در مورد معلم موفق و برجسته بودن در زمينه تدريس و کنکور نخوريد.
 
6-اگر مي‌خواهيد براي پيشرفت تحصيلي خود در کنکور قدمي برداريد در آزمون‌هاي آزمايشي شرکت کنيد. اين آزمون‌ها، باعث افزايش مهارت، مديريت زمان، مديريت استرس، تجربه و … مي‌شود. حال اينکه در چه تعداد از کنکورها شرکت نماييد اين موضوع، بستگي به شما دارد. هر چه نياز بيشتري به مزاياي پيشگفته داريد، نياز به شرکت در آزمون‌ها بيشتر احساس مي‌شود.
 
7-پي‌گيري تبليغات غير واقعي آموزشگاه‌ها، تنها با شکايات دانش‌آموزان ميسر است؛ پس اگر با مشکلي مواجه شديد، سعي کنيد که اطلاع رساني کرده و حتماً وضعيت اين مؤسسات را تا آخر پي‌گيري کنيد.

کتاب‌هاي آموزشي و درسي به گونه‌اي طراحي شده است که هر داوطلب مي‌تواند با يک برنامه‌ريزي درست و اصولي و مطالعه دقيق آنها در کنکور موفق شود. توجه داشته باشيد که بسياري از رتبه‌هاي برتر آزمون سراسري نه به کلاس خصوصي رفته‌ و نه از برنامه‌هاي اين گونه مؤسسات استفاده کرده‌اند؛ بلکه آنها فقط با يک برنامه‌ريزي منظم که خودشان انجام داده بودند، پيش رفته‌اند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.