همّت کن! کاری که دیگران نمی‌کنند

سلام

آیا تا به حال همّت کردیده‌اید و با نیّت صعود و رسیدن به ارتفاعات بالاتر قدم روی پایه و دامنه‌ی کوه گذاشته‌اید؟ تجربه کنید ، این ورزشی بسیار شاداب و مفرّح است.  نشاط جسم و روح به صورت توأمان ثمره‌ی یک کوهنوردی درست و برنامه‌ریزی شده است.

کوهنوردان با تجربه در ابتدا عظمت و صلابت کوه را نظاره می‌کنند و زیبایی‌های چشم‌نوازش را می‌نگرند و سپس قبل از ورود به کوهپایه ، نقشه‌ی راهی را که باید بپیمایند تا به قلّه برسند ، ترسیم می‌کنند. نقشه‌ی ترسیم شده‌ی آن‌ها باید راهی را نشان دهد که بهترین مسیر و کوتاه‌ترین راه برای رسیدن به قلّه باشد.

index

آنان در حین بالا رفتن از کوه نیز مرتّب چشم به افق می‌دوزند و گام‌ها و پیشروی‌های ابتدایی را نمی‌بینند بلکه مرتّب نقشه‌ی راه اصلی را کنترل می‌کنند تا از مسیر منحرف نشوند. این درسی بزرگ از یک کوهنوردی ساده است. که :اگر فقط به گام‌های کوچک‌مان چشم بدوزیم حتماً از مسیر اصلی منحرف می‌شویم و هیچگاه به قله نخواهیم رسید.

در مسیر موفّقیّت و پیشرفت حتماً باید نقشه‌ی راهی ترسیم نمود و در تمام طول مسیر خود را با همان شاخص و یا هدف نهایی که در آینده انتظارش را می‌کشیم ، بسنجیم. آینده‌نگری و دوراندیشی موجب می‌شود که هیچ‌گاه در مسیر موفّقیّت غافلگیر نشویم.

وقایع را قبل از وقوع دیدن و پیش‌بینی کردن و در صدد چاره‌اندیشی برآمدن ، محوری‌ترین کاری است که موفّق‌ها انجام می‌دهند امّا دیگران از انجام آن غفلت می‌ورزند.پس از همین حالا شما هم مانند یک کوهنورد موفق عمل کنید.

۲ comments on “همّت کن! کاری که دیگران نمی‌کنند

  1. سعیده فغانی می‌گه:

    عالی بود

     

  2. سعیده فغانی می‌گه:

    عالی بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.