همچنان با انگيزه باش(بخش چهارم)

تو هم مي‌تواني
مریم در گوشه‌اي آرام نشسته بود و به روزهايي که به بهانه‌هاي مختلف نتوانسته بود، درس بخواند، فکر مي‌کرد و افسوس مي‌خورد و با خود مي‌گفت: «حيف! حالا افسوس خوردن به چه درد مي خوره؟!چه دردی رو از من دوا می کنه؟»
 
ممکن است که برخي از شما داوطلبان عزیز کنکوری هم مثل مریم باشيد و تا به حال مطالعه خوب و کافي نداشته و از وقت خود به خوبي بهره نبرده باشيد. داوطلبان گرامي که در اين وضعيت هستند، گمان مي‌کنند که ديگر نمي‌توانند درس خوانده و براي آزمون سراسري آماده شوند؛ اما اين موضوع درست نيست. يک انگيزه بالا و يک انرژي و اراده مثال زدني، مي‌تواند شما را به هر آنچه مي‌خواهيد، برساند.
در سال‌هاي گذشته، تعدادي از عزيزان بودند که در زمان کوتاهي قبل از کنکور تصميم گرفتند تا با جديت درس خوانده و توان خود را بسنجند و واقعاً موفق هم شدند؛ حتي افرادي در اين بين وجود داشتند که در رشته‌هايي مثل پزشکي قبول شده و باعث تحسين ديگران شدند.
 
OrangLeaderOnPodiumSM
 

 
 
ژاپني ها مي‌گويند: «اگر کسي کاري را انجام داده است، قطعاً شما نيز مي‌توانيد…» اگر به اين جمله معتقد نيستيد، به خاطر ضعف اراده و خودکم بيني شماست. فقط کافي است تمام باورهاي غلطي را که در ذهنتان به خاطر سپرده‌ايد، پاک کنيد و خودتان از نو، باورهايي را انتخاب کنيد که به نفع آينده‌تان است.از همين امروز نه، از همين حالا تصميم بگيريد که تمام انرژي‌تان را گذاشته و براي اهدافتان، قدم هاي محکمي برداريد. باور کنيد که مي‌توانيد.
 
منتظر چه هستيد؟ بلند شويد و به عنوان اولين قدم، يک برنامه خوب و دقیق تدوين کنيد؛ چون وقت زيادي نداريد و بايد گزيده و حساب شده کار کنيد. درس‌ها يا مباحثي که در بودجه بندي کنکور سراسری از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و شما آنها را نمي‌دانيد، در اولويت قرار دهيد و درس‌هاي غير مهم يا آنهايي را که مي دانيد، حذف کنيد و با توکل به خدا و با انرژي و انگيزه شروع کنيد و باور کنيد که اصلاً دير نيست و در زمان باقي مانده مي‌توانيد کارهاي زيادي انجام دهيد.
 
منتظر چه هستيد؟ فقط کافي است که بخواهيد و اراده کنيد. اجازه ندهيد که هيچ چيز و هيچ فردي شما را از تصميمي که گرفته‌ايد منصرف کند. فقط و فقط به اين موضوع فکر کنيد که نتيجه يک مسابقه در پايان آن مشخص مي‌شود و نه در ميانه مسابقه يا اوايل آن؛ پس شما هم پيش از امتحان قضاوت نکرده و فقط با برنامه، درس بخوانيد و جديت به خرج دهيد؛ در ضمن اين باور را هم مهمان قلب خود کنيد: «من مي‌توانم و مطمينم و ايمان دارم که تمام کاينات در راستاي خواسته‌ها و اهداف من حرکت مي‌کند». به خود انگيزه دهيد و از تمام لحظه‌هاي باقي مانده به بهترين شکلي استفاده کنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.