هیچ‌وقت امیدتان را از دست ندهید

دانش‌آموزانی هستند که در گذر آزمون‌های آزمایشی به فکر پیشرفت هستند و تراز و درصدی را برای خود مشخص کرده‌اند و درصدد دست یافتن به تراز دلخواه خود و پیشرفت در آزمون‌ها هستند.

اما گاهی در فراز و نشیب گذر از آزمون‌ها نتیجه‌ی دلخواه خود را کسب نمی‌کنند و اگر اهل درس گرفتن از موقعیت‌هایی که برای‌شان پیش می‌آید نباشند احتمالاً دچار ناامیدی می‌شوند و در برابر ضمیر درونی‌شان خود را سرخورده می‌پندارند.

index

در مقابل این دانش‌آموزان، عده‌ای دیگر هستند که اهل درس گرفتن از اشتباه کردن در آزمون‌ها هستند. این دسته از دانش‌آموزان از تجزیه و تحلیل و ثبت اشتباهات برای جلوگیری از تکرار مجدد یک اشتباه استفاده می‌کنند، پیش می‌روند و دلسرد نمی‌شوند؛ زیرا کاملا به خود و اهدافشان ایمان دارند و از اشتباه درسی برای رسیدن به موفقیت می‌گیرند. این گونه است که در هر آزمون خود را از آزمون دیگر گامی جلوتر می‌بینند و این خود مقدمه‌ی پیشرفت است.

پیشنهاد من این است که  به تمام نکات مهم که نتیجه‌ی آزمون شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد توجه لازم داشته باشید و پیشرفت خود را نسبت به آزمون قبل به صورت میلی‌متری بسنجید. با تکیه بر نقاط قوت‌تان و کار کردن بر نقاط ضعفتان پیروزی برای شما حتمی است.

بنابراین از آزمون‌ها لذت ببرید و از هر آزمون درس جدید بگیرید و در آزمون بعد آن را به کار ببرید. پس از هر بار زمین خوردن دست بر اندوخته‌های‌تان زده و با تکیه بر اعتماد به باورهای خود بلند شوید. ناامید نشوید. تلاش کنید و از اهداف خود دست نکشید. با سعی و تلاش حتماً به هدف خود و افزایش تراز دست خواهید یافت. به فردا امیدوار باشید و از یافته‌های دیروز برای امروزتان استفاده کنید.یقیناً در میان این فرداها روز پروانه شدن شما نزدیک است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.