هیچ درسی را کنار نگذارید

کنکوری ها هیچ درسی را کنار نگذارید و سعی کنید حداقل به یک سوال پاسخ دهید.

بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان آزمون سراسری در آزمون های آزمایشی بعضی از درس ها را کنار می گذارند و درصد آن ها صفر محاسبه می شود وقتی دلیل  این کار  را از آن ها می پرسیم پاسخ  می دهند که ما این درس ها را مطالعه نکرده بودیم، یا اینکه این درس ضریب پایینی دارد یا هنگام آزمون وقت کم  آوردیم یا به این درس نرسیدیم که این طرز تفکر کاملا اشتباه است و بایستی اصلاح شود.

images

با بررسی و مقایسه کارنامه های دانش آموزان مختلف این نکته بسیار مهم و کلیدی مشخص می شود که اختلاف  تراز کسانی که درسی را رها می کنند و کسانی که تنها به یک سوال آن درس پاسخ می دهند و آن یک سوال هم درست باشد قابل توجه است.

داوطلبان  عزیز باید بدانند که در آزمون های استاندارد طراحان سوال تعدادی سوال ساده و راحت  طرح می کنند که حل آن ها و پاسخ دادن به این سوال ها اصلا کار مشکلی نیست و تنها با تسلط نسبی بر روی کتاب درسی می توان به آنها پاسخ داد.

پس به جای اینکه درسی را کنار بگذارید تنها یک سوال از آن درس را پاسخ صحیح دهید و اگر در جلسه آزمون با کمبود وقت مواجه شدید از تکنیک ضربدر و منها استفاده کنید تا بتوانید حداقل به همه سوال های ساده در همه درس ها پاسخ دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.