واحد جدید ، کنترل کیفیّت!

سلام

چند روز پیش مجلّه‌ی ماشین را خریده بودم و با علاقه‌ی خیلی زیاد مشغول مطالعه‌ی مقاله‌ای در مورد جدیدترین و لوکس‌ترین خودروی تولیدی یکی از شرکت‌های معروف بین‌المللی بودم.

نوشته‌های گزارشگر مقاله حکایت می‌کرد که این خودرو در آخرین مراحل خروج از کارخانه تحت سخت‌ترین و پیچیده‌ترین آزمایش‌های کنترل کیفیّت  قرار گرفته‌ است و به دلیل وجود برخی ایرادهای بسیار جزیی که البته هیچ تأثیری هم در شرایط کلّی استفاده از خودرو نداشته‌اند ، برگشت داده شده‌است و پس از رفع همین اشکالات جزیی روانه‌ی بازار فروش شده‌است.

images

اکنون شرکت تولید کننده این خودروی لوکس و مدرن مدّعی بود که به یابنده‌ی  هرنوع اشکال در این خودرو جایزه می‌دهد و این بدون ایراد بودن خودرو را مدیون آزمایش‌های دقیق کنترل کیفیّت می‌دانست.

پس از مطالعه این مقاله جالب و خواندنی، با خود می‌اندیشیدم: «ای کاش من هم می‌توانستم قبل از حضور در جلسه‌ی آزمون آزمایشی، آزمایش کنترل کیفیّت برگزار کنم و اشکالات احتمالی خود را برطرف نمایم.»

فکر کردم انجام این کار با پاسخ‌گویی نمونه آزمون‌های هر درس در سال‌های گذشته و البتّه در شرایط شبیه‌سازی شده با جلسه‌ی آزمون امکان پذیر است. به همین دلیل زیر نزدیک‌ترین  دو سه وقت مطالعاتی به زمان آزمون نوشتم «کنترل کیفیّت». اطمینان دارم با این کار در جلسه‌ی آزمون وضعیّت و شرایط خواهم داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.