ورزش کن ، متعادل باش!

سلام

نسبت به سلامت جسمانی خود حداکثر دقّت و حسّاسیّت را داشته باشید. همین امروز تصمیم بگیرید که تا سن ۸۰ ،۹۰ یا حتّی ۱۰۰ سالگی زندگی کنید و حتی در آن سن هم شاد و پرتحرّک باشید.

از غذاهای خوب، سالم و مغذّی استفاده کنید. کم و متعادل بخورید. عادات غذایی مناسب، تاثیری مثبت و فوری بر احساسات و تفکّرات شما خواهد داشت.تصمیم بگیرید به‌طور منظم ورزش کنید.

fit-exercise-or-illness

حداقل ۲۰۰ دقیقه در هفته را به پیاده‌روی، دو، شنا، دوچرخه‌سواری یا کار با دستگاه‌های ورزشی اختصاص دهید. این نکته مهم و کلیدی را همواره بخاطر داشته باشید که وقتی با برنامه و منظم ورزش می‌کنید، احساس شادمانی و سلامتی بیش‌تری دارید و نسبت به ‌فردی که تمام بعدازظهر را روی کاناپه می‌نشیند و تلویزیون تماشا می‌کند، خستگی و فشار روانی کمتری خواهید داشت.

همواره سعی کنید به‌اندازه‌ی کافی، استراحت کنید. لازم است به‌طور منظم و به‌ویژه در زمان‌هایی که زیر فشارروانی و سختی هستید، باتری‌های انرژی خود را شارژ کنید.

وینس لومباردی می‌گوید: «خستگی، همه‌ی ما را ترسو می‌کند.» یکی از عوامل زمینه‌ساز احساسات منفی، عادت‌های مضر سلامتی خستگی، نرمش نکردن و کار‌و‌تلاش بی‌رویه است. در زندگی‌ همیشه به‌دنبال تعادل باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.