وضعیت پذیرش و ظرفیت قبولی در کنکور 94

شرایط پذیرش و قبولی شرکت کنندگان در آزمون امسال برای ورود به دانشگاهها کاملا محیا شده است.

دکتر حسین توکلی مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور پیش‌بینی کرد: از آنجا که گنجایش دانشگاه‌های کشور یک و نیم میلیون نفر است با تعداد کنونی شرکت کنندگان همه آنها در آزمون ورود به دانشگاهها قبول می شوند.

وی با اعلام این که آمار شرکت کنندگان کنکور امسال کاهش یافته است افزود : شمار شرکت کنندگان در آزمون سراسری پارسال یک میلیون و 31 هزار و 382نفر بود درحالی که امسال 887هزار و 845 داوطلب در آزمون سراسری 94 شرکت کرده اند که این خبر خوشی برای داوطلبان بخاطر شانس بیشتر آنها در قبولی است.

images

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه صحبتهایش افزود: چهل و پنجمین آزمون سراسری کشور روزهای 21 و 22خرداد امسال برگزار می شود و نتایج آزمون سراسری هفته اول مردادماه بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد.

حسین توکلی گفت: در کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی امسال گنجایش دانشگاه‌های کشور 250 هزار نفر است اما فقط 181هزار و 499داوطلب در کنکور شرکت کرده اند و در گروه آزمایشی علوم تجربی نیز که در سه سال گذشته در مقایسه با رشته علوم انسانی شرکت کننده بیشتری داشته است پارسال 522هزار داوطلب و امسال 497هزار نفر شرکت کرده اند.

او در پایان گفت: درگروه علوم انسانی نیز 180 هزار نفر ودرگروه هنر 10 هزار و 700نفر، داوطلب ورود به دانشگاه‌ها در آزمون سراسری امسال هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.