پايان بد، شروع خوب(بخش دوم)

الف- با خودتان کنار بياييد
 
يکي از مهم‌ترين مسايلي که براي اين گروه از داوطلبان پيش مي‌آيد، اين است که تا اعلام نتايج اوليه کنکور و حتي پس از آن سردرگم هستند. اين بلاتکليفي باعث مي‌شود تا آنها انرژي،انگیزه و توان کافي براي تصميم گيري درست نداشته باشند.
 
قبل از هر چيز با موضوع نتيجه نه چندان مطلوب خود کنار بياييد و به اين موضوع توجه داشته باشيد که نمي‌توان زمان را به عقب برد، اما مي‌توان در لحظه، تصميم‌هايي گرفت که بهترين‌ها را رقم بزنند؛ پس خودتان را ببخشيد و گام بعدي را با عزمی راسخ تر و محکم‌تر برداريد.
 
images
 

ب- وقت بگذاريد و تحقيق کنيد
 
براي اينکه از اينجاي کار به بعد بهتر عمل کنيد، لازم است که بارها و بارها و ساعت‌هاي متمادي فکر کنيد و تا جايي که مي‌توانيد بررسی و تحقيق کنيد. اين بخش، مهم‌ترين و تعیین کننده ترینم قسمت تصميم‌گيري شماست. آن قدر فکر کنيد تا در آينده هر اتفاقي که بيفتد به خودتان بدهکار نباشيد.
 
از خود بپرسيد:
از آينده چه مي خواهيد و چگونه و از چه راه‌هايي مي‌توانيد به اهداف خود برسيد؟
آيا اهداف شما حتماً با ادامه تحصيل دانشگاهي محقق مي‌شود؟
 
بله به اين نکته مهم و کلیدی توجه داشته باشيد که همه راه‌ها نبايد به دانشگاه ختم شود و شما مي‌توانيد حتي از رفتن به دانشگاه صرف نظر کنيد؛ به شرطي که در اين زمينه خيلي فکر کرده و تحقيق کرده باشيد و با مشاوران و افراد آگاه و باتجربه مشورت کرده باشید. بنابراین براي تحقيق و تصميم گيري هم به سراغ افراد مختلف موفق و با تجربه برويد و از تجربيات گرانبهاي آنها استفاده کنيد. فراموش نکنید که بحث بر سر آينده شما است؛ پس تا مي‌توانيد، تحقيق کنيد تا به يک نتيجه خوب و مطلوب برسيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.