پايان کنکور، آغاز راهي نو(بخش دوم)

اول اينکه وقتي ديگران بدانند که شما واقعا تمام آنچه را که در توان داشته ايد، انجام داده‌ايد، بدون توجه به نتيجه، آن را از شما خواهند پذيرفت و حمايتتان خواهند کرد. دوم به اين جمله توجه کنيد «… اريک هيچ گاه در يک مسير ۱۰۰ متري، مسابقه شنا نداده بود…» شايد شما نيز جزو داوطلباني بوديد که تا قبل از روز کنکور، در يک امتحان (تستي و  از همه دروس) در بازه زماني ۴ ساعت شرکت نکرده بوده‌ايد.
 
به اريک موسي مباني توجه کنيد که تا آخرين لحظه، دست از تلاش برنداشت و مطميناً از خود راضي بود. او گرچه نتيجه دلخواهش را کسب نکرد، اما مي دانست که به خودش بدهکار نيست. شما هم چون اريک تا آخرين لحظه تلاش کرده‌ايد و به همين دليل، بايد خود را تحسين کنيد و بدون  فکر کردن به نتيجه، از روزهاي خود، بهترين استفاده را بکنيد. فراموش نکنيد که کنکور تمام شد و نگراني، استرس و اضطراب شما، فقط به نامناسب شدن اوضاعتان منجر مي شود. به خدا توکل کنيد و نتيجه کار خود را به او واگذار نماييد و مطمين باشيد که خداي بزرگ که تمام هستي و کاينات مولود خواست و اراده اوست، براي شما بهترين‌ها را مقدر کرده است. با ايمان به اين تفکر و دانستن اين موضوع که کاينات و قانون جذب، تفکر شما را به حقيقت تبديل مي کنند، مثبت انديش باشيد و آينده خود را زيبا ببينيد و براي زيبا ساختن آن تلاش کنيد و نتيجه تلاشتان را به خدا واگذار کنيد.
 
20131211-080203

ما انسان ها گرايش داريم که از ابتدا با نتيجه کارهايي که انجام مي دهيم، زندگي کنيم. ما معمولاً اثر و نتيجه تمام تجربياتي را که در زندگي به دست مي‌آوريم با خود به دوش مي‌کشيم و به همين دليل، زماني که انرژي خود را صرف نتيجه مي کنيم، قانون جذب هم براي ما همان چيزي را به ارمغان مي آورد که در ذهنمان مي‌گذشته است؛ درست مانند يک چرخه علت و معلولي حقيقي.
 
از سوي ديگر مي‌توان گفت که يک فرد موفق نيز شرايط مشابهي را دارد. او با ديد مثبت به جامعه نگاه مي‌کند، از نعمت‌هايي که در زندگي دارد، بهره‌مند مي شود، با شور و اشتياق زياد به زندگي ادامه مي‌دهد و هر روز چنين تجربه‌هايي را در زندگي خود تکرار کرده و شادي و رضايت بيشتري را به زندگي خود دعوت مي‌کند.
 
 قانون جذب به ما مي‌گويد که در زندگي به همان چيزهايي مي‌رسيم که روي آنها تمرکز مي‌کنيم و به آنها انرژي مي‌دهيم. چه بخواهيم و چه نخواهيم، به هر چيزي که فکر کنيم در زندگي برايمان متجلي خواهد شد؛ به عبارت ديگر، روي هر چيزي که تمرکز کنيم، آن را به زندگي‌مان فرا خوانده‌ايم. ممکن است آن چيزي که ما به زندگي خود فرا خوانده‌ايم، با تصويري که در ذهن خود داشتيم، تفاوت کند، اما ماهيت هر دو در نهايت يکي است.

پس این نکته بسیار مهم و کلیدی را تحت هیچ شرایطی فراموش نکنيد که وقتي که کاري را انجام داديد، نتيجه و تصوير خوبي را از آن براي خود تجسم نماييد تا بهترين چيز ممکن براي شما اتفاق افتد. ذهن خود را با افکار منفي به هم نريزيد و لحظه هاي زيباي زندگي را با فکر کردن به آنچه که تغييرش ديگر امکان‌پذير نيست، خراب نکنيد؛ اما با خودتان روراست باشيد و اگر واقعاً فکر مي‌کنيد که با اعلام نتايج  کنکور، نتيجه دلخواه را نخواهيد گرفت، از همين امروز با يک کوله بار پر از تجربه‌ها‌ي مفيد، مجدداً قدم در راه بگذاريد و براي ساختن آنچه مورد نظر شماست، از نو شروع کنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.