پایان موفق داستان

بیایید به این فکر کنیم که اگر با برنامه‌ی آزمون های آزمایشی هماهنگ باشیم و در ادامه‌ی مسیر هدف‌های ابتدای سال تحصیلی را فراموش نکنیم چه خواهد شد؟

همه‌ی ما سال تحصیلی را با یک حالِ خوب شروع کردیم. پدرها و مادرها به امید یک موفقیت مداوم برای فرزند خود، مشاوران پرتلاش به امید یک سال تحصیلی که پر از انتقال تجربیات مؤثر و مفید باشد و تو دوست خوب! به امید یک سال موفق، به امید یک سال پیشرفت و جشن گرفتن یک موفقیت جدید.داستان موفقیت در یک سال تحصیلی هم از همین هدف‌گذاری‌ها آغاز می‌شود، با سخت‌کوشی و استمرار ادامه می‌یابد و به یک نتیجه‌ی عالی و رضایت‌بخش ختم می‌شود.

شاید سختی‌هایی که گاهی در مسیر سال تحصیلی برای‌تان ایجاد شود شما را از مرورکردن هدف‌ها دور کند. شاید یکی دو نمره‌ی ناراضی‌کننده ادامه دادن مسیر را برای‌تان کمی مشکل کند. این خصوصیت فرایندهای طولانی است. موفقیت در انتهای سال تحصیلی یک موفقیت بزرگ است. خلق کردن موفقیت‌های بزرگ هم استمرار و تداوم و سخت‌کوشی را می‌طلبد.

Successful Businessman walking outdoor

ناراحتی از عدمِ موفقیت از خود عدم موفقیت بدتر است. بیایید به داشته‌های‌مان تکیه کنیم. نقاط مثبت عملکرد هر دانش‌آموزی یک برگ برنده است. با اتکا به این برگ برنده پایان داستان را تغییر دهید. مرور کردن اهداف اولیه هم یک موتور محرک است. گاهی خود هدف و مرور کردنش راه جدیدی برای حرکت به سمت هدف در اختیار ما خواهد گذاشت. کسب نتیجه‌ی ناموفق در میانه‌ی راه اصلاً به این معنی نیست که در پایان راه نیز نتیجه هم‌چنان ناموفق خواهد ماند.

در تابستان آینده که در حال نگاه به آینده و جمع‌بندی سال تحصیلی قبلی‌تان هستید تمام عملکردهای سال تحصیلی جاری را مرور خواهید کرد. شایسته‌ترین فرد برای ارزیابی و تجزیه و تحلیل این عملکرد خود شما هستید. مطرح شدن یک سؤال در زمان این تحلیل کاملاً بدیهی است:

«آیا این تمام چیزی بود که می‌توانستم انجام دهم؟ آیا این نتیجه همان هدفی بود که از ابتدا ترسیم کرده بودم؟»

به خاطر داشته باشید که در همین زمان است که محقق نشدن هدف نهایی، خود را به شکل عدم موفقیت نشان خواهد داد و ناراحتی از عدم موفقیت هم از خود عدم موفقیت بدتر است.

این اصل بسیار مهم و کلیدی را همواره بخاطر داشته باشید که همیشه می‌توانید تصمیم‌های تعیین‌کننده و مهم بگیرید. همیشه می‌توانید هدف‌های‌تان را مرور کنید و بهترین راه رسیدن به آن را پیدا کنید. شیوه‌های غلط مطالعاتی را با شیوه‌های بهینه و درست تعویض کنید. اسم بعضی از بازیکنانِ تعویضی در پایان بازی «تعویض طلایی» می‌شود!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.