پنج اصل جدانشدنی برای موفقیت در کنکور

برای شروع یک مطالعه‌ی هدفمند بویژه در سال کنکور، باید به مهم‌ترین اصول آن نگاهی ویژه داشت تا بتوان روی نوار پیروزی قدم برداشت.

همان طور که می‌دانید اصل اول و در واقع مهمترین فاکتور برای یک مطالعه‌ی خوب، «ادراک» است. حضور در کلاس‌های تقویتی تابستان، استفاده از جزوات، کتاب های کمک آموزشی استاندارد و در صورت نیاز، دی‌وی‌دی‌های مفهومی که به عنوان معلمی دلسوز در خانه همیشه همراهتان است، می‌تواند این مهم را برای‌تان فراهم کند تا در بخش نگاه به آینده‌ی تابستان، به درک مطلوب اولیه و کسب تراز دلخواه برسید.

اصل دوم برای تکمیل فرایند موفقیت، «تثبیت» است. تثبیت آموخته‌های‌تان برای مباحثی که انتخاب کرده‌اید با خلاصه‌برداری، مرور مطالب مهم و حل مثال ها و تمرینات تشریحی از کتاب درسی ممکن می‌شود.

open_book_on_tabl_450

اصل سوم «تسلط» است. قطعاً برای شما که تا این مرحله از کار، به‌خوبی قدم برداشته‌اید، تست زدن از منابع تستی استاندارد و بروز و دارای تست هایی به سبک سوالات کنکور سالهای اخیر واجب و ضروری است.

در اصل چهارم از مراحل یادگیری با بررسی اجمالی دفتر برنامه‌ریزی و هم‌چنین آزمون‌های آزمایشی مرحله ای کار خود را مورد «ارزیابی» قرار می‌دهید و نقاط ضعف و قوت خود را بهتر می‌شناسید. با ارزیابی در زمان مقرر، یعنی قبل و بعد از هر آزمون، نظم را چاشنی کارتان کرده‌اید.

اصل پنجم «جمع‌بندی» برای یک آزمون موفق است. قطعاً با بررسی دقیق دفتر برنامه‌ریزی و، کیفیت کارتان را مورد ارزیابی قرار می‌دهید و بعد از آزمون، برای برنامه‌ریزی در هفته‌ی بعد آماده می‌شوید.

با اجرای دقیق این پنج اصل، نقاط قوت شما بر نقاط ضعف، برتری همیشگی خواهند داشت.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.