پنج گام کلیدی برای موفقیت در نیم‌سال دوم

در این مقاله به بیان 5 راهکار ساده و در عین حال موثر برای پیشرفت تحصیلی در نیمسال دوم می پردازیم.

 

1- جرئت انجام کار را داشته باشید.

غیر ممکن‌ها هستند که شما را پرورش می‌دهند و به شما آن چیزی را نشان می‌دهند که بایستی به آن تبدیل شوید. همواره به یاد داشته باشید که برای رسیدن به موفقیت نبوغ لازم نیست؛ شناختن راه مهم است. جرئت داشته باشید و به شناخت روش‌های‌تان در موفقیت‌های به‌دست‌آمده برسید.

2- نرخ شکست را دوبرابر کنید.

شکست لازمه‌ی موفقیت است؛ پس از شکست خوردن خود در آزمون‌های آزمایشی ناامید نشوید؛ زیرا اگر می‌خواهید موفق شوید باید شکست بخورید تا به شناخت بهتری از خود در درس‌ها برسید.

tumblr_ktrqbnuZ9Y1qzjgtro1_500

3- از خواسته‌ی خود استفاده کنید.

تفاوت بین فرد موفق و دیگران عدم توانایی یا کمبود دانش نیست بلکه خواستن اوست؛ افراد موفق قو‌یتر از دیگران و لزوماً باهوش‌تر نیستند؛ بلکه خواستن انجام آن کار آن‌ها را به موفقیت رسانده است. برای موفقیت در آزمون‌ها خواست شما برای رسیدن به موفقیت لازم است.

4- اراده و تعهد

خواستن کلید انگیزه است و اراده و تعهد است که موجب پیگیری مداوم هدفتان می‌شود. تعهد به تلاش و پیشرفت شما را قادر می‌سازد به موفقیتی که به دنبالش هستید برسید.

5- به سمت موفقیت بروید.

موفقیت به سمت شما نمی‌آید؛ شما باید به طرفش بروید و به دنبالش بروید. باید تعقیبش کنید. باید بیش‌تر از هر چیز دیگری آن را بخواهید. یک فرد تنبل موفق نخواهد شد. فقط کسانی که می‌خواهند کار کنند و تلاش کنند کسانی هستند که می‌خواهند به سمتش بروند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.