پيشرفت درسي با نيروي مديريت فردي

مديريت فردي، کليد برتري،پیشرفت و دستیابی به موفقیت های روز افزون است. خصوصيتي جادويي است که تمام درها را براي شما باز مي‌کند و هر کاري را ممکن مي‌کند.

يک انسان معمولي مي‌تواند با مديريت فردي، به سرعت با استعداد و هوش خود پيشرفت کند، اما يک انسان باهوش با هر سابقه، تحصيلات و موقعيت درخشان، بدون آن، هرگز از يک حد متوسط بالاتر نخواهد رفت. عاملي که بيش از هر موضوع ديگر موفقيت شما را تضمين مي‌کند، توانايي شما در مديريت خود براي تنظيم اهداف مشخص و تلاش روزانه براي رسيدن به اين اهداف است.

 index

 

اگر شما هدف و طرحي داشته باشيد، روي مجموعه‌اي از راهکارها متمرکز مي‌شويد و به جاي آن‌که دچار حواس‌پرتي و انحراف از مسير اصلي شويد، وقت شما از ابتدا تا انتها، روي خط مستقيمي متمرکز مي‌شود. به همين دليل است که انسان‌هاي داراي هدف، دستاوردهاي بسیار بيش‌تري نسبت به انسان‌هاي بدون هدف دارند.


مشکل اصلی اين‌جاست که همه فکر مي‌کنند براي خود، هدف‌هايي دارند، در حالي که اميدها و آرزوهاي خود را با اهداف اشتباه مي‌گيرند. آرزو، يک هدف بدون انرژيِ تقويت‌کننده است و اميد، يک راه حل نيست.


اهدافي که روي کاغذ نيايند و طرحي براي رسيدن به آن‌ها ريخته نشود، شبيه فشنگ‌هاي بدون باروت هستند. انسان‌هايي که اهداف نوشته‌شده ندارند، در زندگي، بي‌هدف شليک مي‌کنند. از آن‌جا که اين افراد تصور مي‌کنند هدف دارند، هرگز مهارت اصلي مورد نياز براي رسيدن به موفقيت يعني تلاش منظم و سخت براي تنظيم هدف را به دست نمي‌آورند.
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.