پيش به سوي پيروزي!(راهکارهای طلایی برای موفقیت در کنکور سراسری)-بخش سوم

هر سال، داوطلبان زيادي در کنکور سراسری شرکت مي‌کنند و از ميان اين جمع بي شمار، فقط گروهي خاص به خواسته و هدف خود که ادامه تحصيل در رشته و دانشگاه مورد نظرشان است نايل مي‌شوند. در واقع، اين عده به طور کامل به هدف خود رسيده و پيروز مي‌شوند.

با توجه به اينکه در حال حاضر، عده بسيار زيادي از شما داوطلبان گرامي، مشغول مطالعه و درس خواندن براي کنکور هستيد، در اين مقاله لازم ديديم تا از راه‌هاي موفقيت و پيروزي در کنکور با شما صحبت کنيم تا با توجه و عمل به آنها در همين مراحل اوليه کار بتوانيد موفق شده و به هدفتان برسيد. براي موفقيت حتماً موارد زير را مورد توجه قرار دهيد:

ideas

6- خيال پردازي کنيد
 
جيمز آلن مي‌گويد: «خيالي که شما در ذهنتان آن را مي‌ستاييد و ايده آلي که در صدر قلبتان مي‌نشانيد، همان چيزي است که زندگي‌تان را با آن مي‌سازيد و تبديل به همان مي‌شويد».
 
این اصل مهم را همواره به خاطر داشته باشید که براي موفق شدن، بايد به موفقيت فکر کنيد. فقط از راه تعمق در موفقيت است که مي‌توانيد آرزوي موفق شدن را خلق کنيد. بايد خيال واضحي از آنچه که دوست داريد به دست آوريد، داشته باشيد. اين آرزو و خواسته بايد شما را از پا درآورد. اگر اين آرزو شما را از پا درآورد، بالاخره روزي تحقق خواهد يافت.
 
7- جرات داشته باشيد و خود را باور کنيد
 
ديل کارنگي مي‌گويد: «کسي به بعيدترين نقطه مي رسد که مي خواهد کاري را انجام دهد و جرات انجامش را دارد. قايق اطمينان از ساحل دور نمي‌شود». آيا جرات انجام کارهاي غيرممکن را داريد؟ هيچ وقت نبايد در زندگي‌تان، زماني باشد که شما سعي بر انجام غيرممکن نداشته باشيد. غيرممکن‌ها هستند که شما را پرورش مي‌دهند و به شما آن چيزي را نشان مي‌دهند که بايد به آن تبديل شويد.
 
بسياري از داوطلبان آزمون سراسری، وقتي حرف کنکور و آزمون به ميان مي‌آيد، خود را دست کم مي گيرند. موفقيت در رشته‌ها و دانشگاه‌هاي خوب را در حد خود نمي‌دانند و يا از مطالعه و يادگيري بعضي از مباحث سخت نگرانند يا احساس مي‌کنند آن طور که بايد و شايد، مطالعه و آمادگي لازم را براي شرکت در آزمون ندارند. همين ترس و افکار منفي باعث مي‌شود تا فرد، خود را پايين‌تر و کمتر از حدي تصور کند که هست يا مي‌تواند باشد و به اين صورت براي موفقيت تلاش نمي‌کند.
 
با توکل به خداوند، شروع کنيد و جرات داشته باشيد و از دايره آسايش و راحتي خود دورتر برويد و خودتان را رشد دهيد. ميزان کاري را که انجام مي‌دهيد، افزايش دهيد و انتظاراتتان را بيشتر کنيد و قوه تصور و خيالتان را تقويت کنيد و به توانايي‌ها و قابليت‌هاي خود اطمينان کنيد و آنها را باور کنيد. باز هم تکرار مي‌کنيم، باور کنيد که مي‌توانيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.