پیام روز: اعداد یا … ، کدام نتیجه!

سلام

زمینه‌ها و شرایطی وجود دارد که نا آگاهی از آن‌ها ممکن است منجر به انتخاب‌ها و اقدام‌های غیر اصولی باشد و در این موقعیّتی که لحظه لحظه‌ها و تک‌تک اقدامات تعیین کننده هستند باید شرایط را دقیق و با ظرافت در کنترل داشت.

آزمون آزمایشی و نتایج حاصل از آن یکی از همین موقعیّت‌هاست. آزمون می‌دهید و نتایج عدد و رقمی آن را دریافت می‌کنید.گروهی فقط نگاه‌شان به درصدهاست و بالا یا پایین بودن آن‌ها مهم‌ترین عامل برای تصمیم گیری پیرامون موفّق دانستن و یا شکست خورده دیدن خویش است.

images

امّا برخی ضمن آن که درصدها را می‌بینند ، نگاهی هم به نتایج عملی تلاش‌های‌شان دارند. واقعیّت این است که خوب یا بد بودن درصدها بستگی تامّ و تمامی به وضعیّت پاسخ‌گویی تمام داوطلبان دارد.

به همین دلیل به صورت مطلق نمی‌توان گفت که چه درصدی خوب و کدام درصد نامطلوب است. امّا هر آزمون نتایجی داردکه کاملاً شخصی است و فقط آن‌ها را می‌توان یافته‌های قطعی آزمون تلقّی کرد.

نتایجی مثل رفتارهای آزمونی ، مهارت‌های تنظیم وقت(مدیریت زمان) ،مدیریت استرس، مدیریت اراده، مدیریت ذهن و… نتایج واقعی آزمون‌های‌مان هستند. مهم است که بدانیم چه چیزی را نتیجه می‌دانیم و می‌نامیم.

 

منبع:سایت گزینه دو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.