پیام روز: تجربه‌ای خوش از آرامشی ناب!

سلام

 وقتی فهرست بلند بالای کارهایی را که باید انجام دهم و درس‌هایی را که باید بخوانم ، می‌‌بینم سرگیجه می‌گیرم. گاهی با خود فکر می‌کنم چگونه با زمانی که در اختیار دارم از عهده‌ی این همه کار بربیایم.

سختی و مشقّت کار به اندازه‌ای است که تاب و توان را می‌کاهد. همین دیشب با چنین افکاری سراغ کتابخانه‌ی کوچک اتاقم رفتم. کتابی را برداشتم و بازکردم. روایتی را خواندم که سخت شگفت زده‌ام کرد. درست پاسخ مشکلم بود.

index

«حضرت علی «که سلام خدا براو باد» خدمت پیامبر اکرم «که درود و سلام خدا براو و برخاندانش باد» رسید و عرض کرد: فاطمه آن‌قدر آب از چاه کشیده‌است که جای ریسمان آن بر پشتش مانده‌است و آن‌قدر سنگ آسیاب را چرخانده‌است که دست‌هایش پینه بسته است. سختی و مشقّت کارهای روزمرّه آزارش می‌دهد.آیا برای او خدمتکاری معیّن می‌فرمایید؟»

رسول مهربانی فرمود:«او را به چیزی بهتر از خدمتکار یاری خواهم داد. بگو پس از نمازهایش سی‌وچهارمرتبه الله اکبر ، سی‌وسه مرتبه الحمدلله و سی‌وسه مرتبه سبحان الله بگوید.» (1)

دیشب پس از نمازم آموزه‌ی پیامبر رحمت را به کار بستم. آرامشی مثال زدنی تمام وجودم را فراگرفت. اطمینان دارم به تمام برنامه ها و کارهایم خواهم رسید.

1 – بحارالانوار، ج43، ص 82 / عوالم، ج11، ص 215

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.