پیام روز: مطالعه کن با حواس جمع!

سلام

برای تعدادی از داوطلبان کنکور سراسری سال 95 چند روز از نخستین آزمون آزمایشی که در تابستان در آن شرکت می کنند گذشته است. برخی ، درس‌هایی را که از آن آزمون باید می‌گرفته‌اند ، گرفته‌اند و برخی دیگر هنوز در کش و قوس آزمون و نتایج عددی حاصل از آن به‌سر می‌برند.

اجازه دهید حقیقتی را برای‌تان روشن کنم. رایج‏ترین مشکل داوطلبان آزمون سراسری در هنگام مطالعه ، «حواس پرتی» است. عوامل بسیاری در ایجاد این پرش ذهنی دخالت مستقیم و غیرمستقیم دارند. امّا شایع‏ترین زمینه ساز آن ، غرق شدن در افکار دور و دراز حاصل از نتیجه‏ ی آزمون است.

index

در هنگام مطالعه ،  اندیشیدن پیرامون آزمونی که مدّت‏ها با آن فاصله‏ی زمانی دارید ، شما را با دو خطر عمده روبه‏ رو می‌کند که عبارتند از:

نخست آن که ذهن ‏تان را نا آرام می‏کند و این اندیشه‏ ی آشفته برهم زننده‏ی تمرکز مطالعاتی و در نتیجه پایین آمدن کیفیت یادگیری شماست.

دیگر آن‏که به دلیل جدا شدن از فضای مطالعه ، همان چیزی را که از آن وحشت دارید ، برایتان پیش می‏آورد. پس فعلاً به جای خیال ، مطالعه را دریابید.

۲ comments on “پیام روز: مطالعه کن با حواس جمع!

 1. zahra می‌گه:

  سلام.دینی3هم کامل شده؟عربی تا کجاکامله؟ب من گفتن عربی استاد 1 سال امادس ویه پکیجه!!

  • adahmadmin می‌گه:

   با عرض سلام

   دین و زندگی خیر

   بله منظور عربی برتر و متمم عربی برتر به همراه سه جزوه قواعد است که موجود است ولی برای داوطلبان با سطح عربی بالا مفید است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.