پیام روز: هدف بگیر ، شلیک کن!

سلام

نخستین قدم‌ها همیشه مهم‌ترین و چه بسا سرنوشت سازترین اقداماتی هستند که در آغاز هر حرکتی انجام می‌شوند و هرچه مسیر حرکت طولانی‌تر باشد ، اهمّیّت گام‌های آغازین بیشتر خواهد شد.

در حقیقت این گام‌ها ، پایه‌هایی هستند که باید بناهای بلند بر روی آن‌ها استوار گردد و روشن است که چنین پایه‌هایی باید از عمق و استحکام کافی برخوردار باشند. یکی از این قدم‌های مهم در آغاز کار ، هدف گذاری است که باید دقیق و صحیح انجام شود.

images

اما نکته بسیار مهمی که بایستی حتما به آن توجه داشت این است که تعیین هدف به‌صورت کلّی و اجمالی ، محرّک خوبی برای طول مسیری که یکسال ناگزیر از پیمودنش هستید نیست. شکارچی وقتی صیدی را می‌بیند ، اجمالاً و کلی تیر نمی‌اندازد به این امید که شاید بر صیدش بنشیند. بلکه تمام فکر و ذهن خویش را بر روی تیرش می‌نشاند ، از انتهای تیر ، صید را می‌بیند ، نشانه می‌رود و سپس آن را رها می‌کند. تنها در این صورت است که موفّق به شکار می‌شود.

شما نیز باید بکوشید تا شکارچیان موفّقی باشید. برای این کار لازم است با خودتان به تفکّر بنشینید . خواسته‌های‌تان را تعریف کنید ، داشته‌های‌تان را بررسی کنید ، توان‌تان را بسنجید ، هدف‌تان را مشخّص کنید ، راه‌ دستیابی به آن را برای خودتان معیّن نمایید ، مسیر را علامت‌گذاری کنید و سپس با تکیه بر اراده و خواست الهی حرکت کنید.

تنها در این صورت است که می‌توانید حرکت‌تان را هوشمندانه و دستیابی‌تان را به هدف محتمل بدانید. هرچه هدف‌گیری‌تان دقیق‌تر باشد ، احتمال دستیابی‌تان به آن بیش‌تر خواهدشد. نوشتن و در معرض نگاه هر روزه قرار دادن هدف کمک‌تان خواهد کرد تا سمت و سوی‌تان را گم نکنید و موفقیت را در دستان خود بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.