پیشرفت در نیم‌سال دوم

این روزها بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور گلایه دارند که با توجه به ساعات مطالعه‌ی زیاد نتیجه‌ی دلخواه و مورد انتظار خود را کسب نمی‌کنند.

در پاسخ به این داوطلبان باید گفت که نتیجه گرفتن تنها در نتیجه‌ی خواندن نیست؛ بلکه در کنار آن باید با توجه به مهارت‌های فراشناختی خود مدیریت فردی انجام داد. 

اکنون که در نیم‌سال دوم قرار گرفته‌اید فرصت بسیار مناسبی ایجاد شده که با شناخت نسبی وضعیت خود این موضوع را برطرف کنید.

great-opportunity-ahead

نیم‌سال اول نیمی از راهی بود که برای رسیدن به مقصد بود. با نگاهی به این دوران می‌توانید تجارب خود را کلید راز موفقیت خود در ادامه‌ی راه قرار دهید. کارنامه‌ی آزمون‌های آزمایشی، کارنامه‌ی مدرسه، دفتر برنامه‌‌ریزی از جمله ابزاری است که شما را در مدیریت برنامه‌ی آتی در نیم سال دوم شسال تحصیلی راهنمایی می‌کند.

شما می‌توانید عوامل موفقیت خود را در نیم‌سال اول مشخص کنید و هم‌چنان آن را ادامه دهید و عواملی را که باعث عدم موفقیت شما بوده‌اند بطور کامل شناخته و به تدریج حذف کنید.برای کسب نتیجه‌ی خوب در نیم‌سال دوم ابتدا شیوه‌های مطالعه‌ی خود را بررسی کرده و در صورت اشتباه بودن، آن‌ها را تغییر دهید.

در منابع مطالعاتی خود کنکاش کنید و اشتباهات نادرست خود را در انتخاب کتاب و منابع کمک آموزشی اصلاح کنید. نقاط ضعف و قوت خود را در درس‌ها شناسایی کنید و با تأکید بر نقاط قوت خود در هدف‌گذاری‌هایتان برای مطالعه نتیجه‌ی بهتری به دست آورید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.