پیش به سوی موفقیت در نيم سال دوم

اولین و بدون شک مهمترین گام رسیدن به موفقیت داشتن هدف است. هدف شما چیست؟ در آینده می‌خواهید چه‌کاره شوید؟ این بزرگ‌ترین هدف شماست. راه رسیدن به بزرگ‌ترین هدف این است که آن را به هدف‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. از مدل نردبان پله به پله استفاده می‌کنیم که نشان می‌دهد چگونه بزرگ‌ترین هدف به کوچک‌ترین هدف تقسیم می‌شود:

فرد موفق (بزرگ‌ترین هدف)ـ دانشگاه خوب-رتبه‌ی خوب در کنکور-خوب درس خواندن و قوی بودن در مقطع پایه-خوب درس خواندن در یک مقطع (در دو نیم‌سال تحصیلی)-درس خواندن در نیم‌سال دوم -آزمون‌های آزمایشی (هر چند هفته یکبار)-تنظیم برنامه‌ی هفتگی-برنامه‌ریزی یک روزه (کوتاه‌مدت)

ele

دومین گام رسیدن به موفقیت تصور آینده است. آینده‌ی شما، تصورات ذهنی حال حاضر شماست. 20 سال آینده‌ی خود را تصور کنید. چگونه زندگی می‌کنید؟ چه جایگاهی دارید؟ آن را احساس کنید.

سومین گام رسیدن به موفقیت تکنیک بیان کردن است. اهداف خود را روی کاغذ بیاورید و آن را امضا کنید که به آن متعهد شوید و بتوانید به آن عمل کنید. اهدافتان را برای دیگران بازگو کنید و از بیان کردن اهدافتان اصلا نترسید، بلکه با اعتماد بنفس بالا آن رو‌به‌رو شوید.

موفقیت یعنی زحمت، تلاش و کوشش، حرکت مداوم و سقوط نکردن و مسیر درست را تا آخر رفتن.برای رسیدن به موفقیت هیچ رمز و رازی وجود ندارد. فقط یک قانون است: قانون علت و معلول.

در دنیا هر کاری انجام بدهید نتیجه‌ی خاص آن را خواهید گرفت. هدفتان را بی‌وقفه و با تمام وجود دنبال کنید. برای رسیدن به آن دلیل بسازید، راهی پیدا کنید و بر آن مسلط شوید. میل و اشتیاق داشته باشید و از هیچ کوششی دریغ نکنید. ایمان داشته باشید که غیر ممکن‌ها ممکن خواهد شد. ایمان داشته باشید به آن‌چه می‌خواهید حتماخواهید رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.