پیش به سوی کنکور 95

سومی‌های عزیز! امتحانات نهایی سال سوم چند هفته ای است که به پایان رسیده است و شما پس از یک استراحت کوتاه مدت از هم‌اکنون باید تمام تلاش خود را برای کسب موفقیت در کنکور سراسری سال 1395 آغاز کنید.

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در هر زمینه‌ای، داشتن زمان کافی برای انجام کارهای مربوط به آن زمینه است. با توجه به این‌که از هم‌اکنون تا کنکور سال آینده حدود یک سال برای کسب نتیجه‌ی مطلوب و هم‌چنین ساختن آینده‌ای درخشان فرصت دارید، بنابراین هیچ عذر و بهانه‌ای برای موفق نشدن وجود ندارد.

با یک برنامه‌ریزی دقیق و منسجم و قابل اجرا می‌توانید خود را برای کنکور 95 آماده کنید. از امروز قصد داریم با ارایه توصیه‌های مفید و کاربردی، شما را در جهت رسیدن به یک رشته و دانشگاه عالی یاری نماییم:

advice-signpost2

1- تعیین هدف: قبل از هر گونه اقدامی، ابتدا هدف خود را تعیین کنید. هدف باید دقیق و واضح باشد تا بتوانید با شور و اشتیاق برای رسیدن به آن تلاش کنید. هدف دقیق شامل رشته و دانشگاه مورد علاقه‌ی شما می‌شود. نگران نباشید و با قاطعیت، هدف خود را مشخص کنید و مطمئن باشید که با توجه به زمان باقی‌مانده تا کنکور، قطعاً به آن دست می‌یابید.

هدف دقیق، ذهن شما را به خودش درگیر می‌کند و به صورت مداوم یادآور می‌شود که برای رسیدن به آن دست از تلاش و کوشش برندارید. وقتی رشته و دانشگاه خود را مشخص کنید، هرگز بی‌انگیزه نخواهید شد؛ چون با اندیشیدن به هدفتان، باتری‌های روحی خود را شارژ می‌کنید و همیشه باانگیزه خواهید بود.

2- کلاس، منابع کمک آموزشی، آزمون آزمایشی: پس از تعیین هدف، نوبت به انتخاب ابزارهای لازم برای موفقیت در کنکور است. با توجه به رشته‌ی تحصیلی و هم‌چنین سطح مهارت و دانش خود در هر درس، کلاس‌هایی که قصد شرکت در آن‌ها را دارید مشخص و ثبت نام کنید.

هم‌چنین در آزمون‌های آزمایشی حضور پیوسته داشته باشید. این را بدانید که حضور مداوم در آزمون‌های آزمایشی بیش‌ترین تأثیر را در کسب نتیجه‌ی عالی در کنکور سراسری دارد. پس توصیه‌ی اکید می‌کنم که حتماً در آزمون‌ها شرکت کنید.

در مورد منابع کمک‌آموزشی نیز با توجه به سطح علمی خود در هر درس و هر مبحث، کتاب‌ها، جزوات و دی وی دی های آموزشی مورد نیاز را تهیه کنید. متأسفانه هر ساله دانش‌آموزان بسیاری را مشاهده می‌کنیم که کتاب‌هایی را تهیه می‌کنند که تا پایان سال تحصیلی هرگز از آن‌ها استفاده نمی‌کنند.

مهندسی منابع مطالعاتی، فرایند بسیار مهمی است که اگر آگاهانه انجام نشود، موجب عدم کسب نتیجه‌ی مطلوب خواهد شد. نکته‌ی بسیار مهم این است که برای مشخص کردن کلاس‌ها و کتاب‌ها، حتماً از یک مشاور مجرب کمک بگیرید و خود به‌تنهایی هیچ اقدامی صورت ندهید. در مقاله بعدی به نکات مهم دیگری خواهیم پرداخت.

«وقتی کاری را آغاز می‌کنی، درواقع متعهد شده‌ای که آن را تا پایان پیش ببری.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.