چرا آزمون آزمایشی می‌دهیم؟ (بخش سوم)

این هم یکی از اهدافی است که شما دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری از شرکت در آزمون آزمایشی دنبال می‌کنید. قصد شما از شرکت در آزمون می‌تواند این باشد که بفهمید چه میزان از هر مبحث درسی را یاد گرفته‌اید و مباحث را با یکدیگر مقایسه کنید.

این‌که چه میزان از یک درس را یاد گرفته‌اید و در آن تسلط دارید. برای مثال این‌که در چند سؤال شک داشتید و بین دو گزینه مانده‌اید، نشان می‌دهد که یادگیری‌ شما ناقص بوده و نیاز به تمرین و تست بیش‌تری دارید. باید ببینید آیا می‌توانید به سؤالات ترکیبی پاسخ دهید یا خیر.

index

می‌توانید با مقایسه‌ی ساعات مطالعه‌ی هر درس در هفته عملکردتان را در پاسخ‌گویی به این سؤالات مقایسه کنید.

شرکت در آزمون به‌تنهایی نمی‌تواند مؤثر باشد؛ آزمون از جنبه‌های متفاوتی برای شما سودمند خواهد بود و همه‌ی شما باید تمام این جنبه‌ها را بشناسید و آن را برای خود تحلیل کنید.

مثلاً باید تحلیل کنید که چرا درصد ریاضی پیش‌ شما 40 ولی ریاضی 2 ده درصد است. چه‌کار کنید که عربی هم به میزان زبان انگلیسی بالا برود. باید برای آن‌ها با دقت برنامه‌ریزی کنید. این‌که جمع‌بندی را به‌درستی انجام داده‌اید یا خیر، در آزمون‌ها مشخص می‌شود. حال فرض کنید در یک آزمون غیبت کنید؛ چه بلایی سر برنامه‌ریزی و اهدافتان می‌آید؟ پس حضور پیوسته و مداوم در آزمون‌ها را خیلی خیلی جدی بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.