چرا بايد دفتر برنامه‌ريزي را کامل کنيم؟

شما داوطلب کنکور یا دانش‌آموز خوبي که اين سؤال را در ذهنت مرور مي‌کني آيا دوست نداري پيشرفت کني؟

دفتر برنامه‌ريزي وسيله‌اي است که با وارد کردن ساعت مطالعه‌ مي‌تواند به شما انرژي زيادي بدهد؛ زيرا بعد از يک هفته تلاش و مطالعه وقتي به دفترتان نگاه مي‌کنيد متوجه مي‌شويد روزهاي‌تان را بيهوده سپري نکرده‌‌ايد. مي‌بينيد توانسته‌ايد در درس‌هاي‌تان تعادل داشته باشيد و براي هر کدام وقت خاصي گذاشته‌ايد.

پس، از مؤثرترين روش برنامه‌ريزي استفاده کن و ساعت مطالعه‌ات را کامل پر کن و مطمئن باش حتي در اولين آزمون پیش رو نتيجه‌ مثبت آن را خواهي ديد.

index

به یاد داشته باشید که تنها با يادداشت ساعات مطالعه است که مي‌توانيد عملکرد واقعي خود را در آزمون‌هاي مختلف بسنجيد؛ زيرا مدت‌زماني که صرف مطالعه‌ي هر درس مي‌کنيد متفاوت است و نيز ميزان علاقه‌تان بر روي ساعات مطالعه‌تان تأثير دارد.

با يادداشت ساعت مطالعه مي‌توانيد ساعت مطالعه درس‌هايي را که به آن‌ها علاقه‌ي کم‌تر و ساعت مطالعه‌‌ي کم‌تري داريد، به تدريج بالاتر ببرید.دانش‌آموزاني که دفتر برنامه‌ريزي را کامل نمي‌کنند ممکن است دچار سردرگمي ‌شوند.

وقتي ساعات مطالعه را يادداشت مي‌کنيد، تصويري روشن در ذهنتان ايجاد مي‌شود. اين تصوير، افق موفقيت شماست، به شرطي که اين کار را تا آخر سال تحصيلي و روز کنکور ادامه دهيد و خود را به اوج موفقيت نزديک و نزديک‌تر کنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.