چرا باید برای موفقیت در کنکور، هدف گذاری دقیق داشته باشیم؟

لازمه ی موفقیت در هر آزمون ازجمله آزمون بسیار مهم و سرنوست ساز کنکور، در مرحله ی نخست، داشتن هدف مشخص و تعیین مسیر می باشد چراکه بی هدف بودن، دانش آموز و داوطلب را دچار روزمرگی می کند.

اما داشتن هدف، برنامه ریزی را درپی دارد و داشتن برنامه، هدف ها را محقق می سازد و درنهایت برنامه ریزی درست، موفقیت می آفریند. پس بخاطر داشته باشید که:

۵-ways-companiesusing-mobile-learning-technology-1024x642

🔺اولین قدم برای موفقیت در هر زمینه ای از جمله کنکور سراسری مشخص شدن هدف هست پس لازم است قبل از هر تلاشی هدف شما به درستی تعریف شده باشد تا بتوانید در مسیر درست قدم گذاشته و  دست به تلاش بزنید.

🔺از نکاتی که در رابطه با هدف باید به اون توجه کنید این است که هدف باید به اندازه کافی بزرگ و والا باشد البته انجام آن از حدود توانایی شما خارج نباشد بنابراین بهترین فردی که قادر است برای شما هدف تعیین کند خودِ شما هستید چراکه بطور کامل از علایق و شرایط خود با خبرید.

🔺هر هدف بزرگ و والا لازم است به اهداف کوچکتری تقسیم شود که در مسیر هدف بزرگ ما قرار دارند؛بطور مثال  هدف رتبه برتر کنکور شدن باید به اهداف کوچک تری نظیر موفقیت در آزمون های آزمایشی ، طراز مطلوب ، کیفیت مطالعه و میزان مطالعه هفتگی و روزانه و… تقسیم شود.

این تقسیم بندی به اهداف کوچکتر به این دلیل انجام میشود تا میزان پیشرفت به سمت هدف بزرگ سنجیده شود چون سنجش اهداف کوچک تر و برنامه ریزی برای رسیدن به آن ها راحت تر است.

منبع:تلگرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.