چرا باید دفتر برنامه‌ریزی را تکمیل کنیم؟

در مقالات گذشته بارها و بارها به اهمیت تکمیل دفتر برنامه ریزی در سال کنکور پرداخته ایم. این موضوع را همواره به خاطر داشته باشید که اگر دفتر برنامه‌ریزی به‌موقع و بعد از مطالعه‌ی هر درس نوشته شود، وقت زیادی از شما نمی‌گیرد ولی اگر این کار روزانه انجام نشود نوشتن آن کار سختی است و تا حدی بی‌فایده خواهد بود؛ چون مقدار دقیق مطالعه را فراموش می‌کنید.

زمانی که شما درک درستی از توانایی مطالعاتی خودتان داشته باشید یعنی بدانید که هر روز چند ساعت مطالعه می‌کنید می‌توانید برنامه‌ریزی درستی برای رسیدن به هدفتان داشته باشید. با تکمیل دقیق دفتر برنامه‌ریزی می‌دانید که هر درسی در طول هفته چند ساعت زمان برای مطالعه نیاز دارد یا هر مبحثی از یک کتاب را در چند ساعت می‌توانید مطالعه کنید. دانستن این موضوع در شب‌های امتحان، آزمون و هنگام مرور و جمع‌بندی بسیار مفید است.

images

فرض کنید امشب به مهمانی دعوت شده‌اید و فردا نیز امتحان ریاضی دارید. بدون شک این سؤال در ذهنتان ایجاد می‌شود که آیا فرصت کافی برای مطالعه امتحان را دارید و آیا می‌توانید به مهمانی هم بروید.

اگر در دفتر برنامه‌ریزی تعداد ساعت مورد نیاز برای مطالعه‌ی مبحثی از ریاضی را که امتحان دارید نوشته باشید می‌توانید با برنامه‌‌ریزی دقیق، هم درس را مطالعه کنید و هم در مهمانی شرکت کنید.

هم‌چنین در مواقع جمع‌بندی که فرصت کمی دارید با مراجعه به این دفتر می‌دانید که برای هر درس چه‌قدر زمان نیاز دارید و می‌توانید به بهترین نحو برنامه‌ریزی کنید.درواقع نوشتن دقیق و به‌موقع این دفتر از آشفتگی ذهنی شما جلوگیری می‌کند و می‌توانید بهترین استفاده را از ساعات شبانه‌روز خود داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.