چرا تابستان درس بخوانیم؟

به طور معمول هر سال مدارس در مهرماه آغاز می‌شوند و با بازگشایی مدارس دانش‌آموزان به طور جدی مشغول مطالعه و درس خواندن می‌شوند؛ پس چرا تأکید می‌شود که دانش‌آموزان در تابستان که با نامش سفر و تفریح و گردش گره خورده است درس بخوانند و خود را درگیر کتاب‌های‌شان کنند؟ اگر شما هم این‌گونه می‌اندیشید ادامه‌ی نوشته را بخوانید.

چرا تابستان درس بخوانم؟

– به دلیل آن‌که آن‌قدر وقت آزاد دارید که می‌توانید به مطالعه‌ی عمیق مطالبی بپردازید که می‌دانید در آن مباحث یادگیری ناقصی داشته‌اید.

– به دلیل آن‌که ذهنتان نسبت به درس‌های سال گذشته آمادگی دارد و با مطالعه و مرور آن‌ها مانع از فراموشی‌شان می‌شوید و در نتیجه بار فکری بسیاری را که مانع از آرامشتان می‌شود حذف خواهید کرد.

– به دلیل آن‌که آن‌قدر زمان آزاد دارید که می‌توانید به پیش‌خوانی چند درس سال آینده بپردازید و در مهرماه با آرامش بیش‌تری به کارتان ادامه دهید.

clock-books

– به دلیل آن‌که بدون داشتن هرگونه دغدغه‌ کلاس و مدرسه و امتحان می‌توانید به خلاصه‌نویسی بپردازید و گنجینه‌ای ارزشمند جمع‌آوری کنید.

– به دلیل آن‌که می‌توانید با آرامش و حوصله و بی‌دغدغه از نداشتن وقت کافی به تست زدن و حل تمرین مطالبی بپردازید که شاید نتوانید دیگر برایشان وقت بگذازید.

– به دلیل آن‌که با داشتن برنامه‌ی مطالعاتی صحیح و متعادل در تابستان می‌توانید به این اطمینان دست پیدا کنید که وقت کم نخواهید آورد و به آرامشی دست یابید که در پاییز و در طول مسیر کنکور به آن نیازمندید.

و به هزار و یک دلیل دیگر…

امیدوارم که شما دانش آموزان و داوطلبان عزیز کنکور قدر تابستان رابدانید؛ شما لیاقت بهترین‌ها و آرامش را دارید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.