چرا در تابستان درس بخوانیم و چگونه؟

تابستان بهترین زمان برای تبدیل اوقات مرده به زمان‌های مفید است. وقفه‌ی سه ماه لطمه‌ی بسیار بزرگی به امور آموزشی شما خواهد زد. یک راه جلوگیری از این وضعیت، درس خواندن در تابستان و شرکت در آزمون‌های آزمایشی در تابستان است.مطالعه دروس در فصل تابستان بطور کلی در بردارنده دو مزیت عمده زیر است:

1. با مطالعه‌ی درس‌های سال گذشته،ضعف‌های خود را در تابستان برطرف کنید تا در سال جدید وقت زیادی را به جبران ضعف‌های درسی سال پیش خود قرار ندهید و در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

2. مطالعه‌ی درس‌های سال بعد با برنامه‌ریزی شخصی، تکیه بر خود و خودآموزی را به میزان بسیار زیادی در شما تقویت خواهد کرد.

فراموشی یکی از بزرگ‌ترین آفت‌های دوران تحصیلی است که هر چه طولانی‌تر شود جبران‌ناپذیرتر خواهد بود. درس خواندن در تابستان و شرکت در آزمون‌های آزمایشی برنامه‌ای نه تنها مانع فراموشی درس‌های سال گذشته خواهد شد بلکه بهترین فرصت برای تسلط بیش‌تر بر درس‌ها و سایر مطالب است و باعث پیشی گرفتن شما از دیگران خواهد شد.

پیش‌خوانی دو درس از سال بعد، یادگیری آن درس‌ها را در آغاز مهرماه برای شما آسان خواهد کرد و باعث می‌شود با خواندن آن دو درس در تابستان و انجام حل تمرین‌های متنوع، کلاس درس مدرسه برای شما، کلاس رفع اشکال باشد. پس چند قدم از دیگر دانش‌آموزان در مهرماه در مسیر موفقیت در کنکور جلوتر خواهید بود.

iiiii

استاد حسین احمدی،کنکور آسان است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.