چرا و چگونه در آزمون های آزمایشی هدف گذاری کنیم؟

این آزمون هم گذشت. نمی‌دانم به هدف‌هایی که برای آزمون برای خودت تعیین کرده بودی رسیدی یا نه. اصلاً این جلسه‌ی آزمون برای خودت هدف‌گذاری کرده بودی؟ یا مثل خیلی از داوطلبان فقط و برای رفع مسوولیت در آزمون شرکت کرده بودی؟

شاید تا به حال بارها و بارها واژه‌ی هدف‌گذاری را شنیده باشی اما خیلی آسان از کنارش رد شده باشی اما هدف‌گذاری و تعیین مقصد یکی از شاخصه‌های انسان‌های موفق است. آن‌هایی که خوب هدف‌گذاری می‌کنند و همیشه آن را پیش رو دارند و با پشتکار به سمت آن حرکت می‌کنند انسان‌های موفقی هستند.

خیلی کار ساده‌ای است؛ هدف‌های‌تان را پیش چشمانتان بگذارید. هر کدام از ما هدف‌های بلندمدت و کوتاه‌مدتی داریم اما ممکن است آن‌ها را فراموش کنیم.بنابراین لازم است حتما آن را بصورت مکتوب درآوریم.

gg

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به یک انبار سر زده باشید. گاهی چیزهایی را پیدا می‌کنید و با خود فکر می‌کنید که اگر آن روز این وسیله را داشتم اما حالا دیگر به درد نمی‌خورد.

هدف‌های ما نیز دقیقا همین گونه‌اند. اگر آن‌ها را پیش رو نداشته باشیم ناغافل می‌روند در انبار ذهنمان و ممکن است بعدها دیگر هیچ سودی برای‌مان نداشته باشند.

بیایید از همین الان هدف‌های‌تان را روی کاغذ بیاورید و مدام آن‌ها را مرور کنید. دیدن این هدف‌ها به شما انگیزه می‌دهد و پشتکارتان را بیش‌تر می‌کند. نمونه‌اش هدف‌گذاری هر آزمون است. وقتی شما به آن‌چه هدف‌گذاری کرده‌اید می‌رسید چه‌قدر لذت‌بخش است و وقتی هدف‌های‌تان محقق نشده پشتکارتان بیش‌تر می‌شود.

راستی اصل مهمی که همواره و تحت هر شرایطی بایستی به خاطر داشته باشید این است که خودتان را دست‌کم نگیرید. هدف‌های‌تان را کوچک نگیرید. معمولاً آدم‌ها به اندازه‌ی هدف‌های‌شان تلاش می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.