چرا پر کردن دفتر برنامه‌‌ریزی برای یک داوطلب کنکوری لازم و ضروری است؟

همه ما به خوبی این مساله را می دانیم که مدیریت زمان نقش کلیدی در زندگی مان ایفا می کند، اما گاهی این مدیریت برای برخی مهم‌تر و حیاتی تر می‌شود. به طور مثال برای دانش‌آموزان و داوطلبانی که کنکور سراسری را پیش رو دارند، بسیار کلیدی و تعیین کننده می‌شود.

این داوطلبان بایستی بتوانند بین کارهای روزمره و مطالعات خود تعادل برقرار کنند تا موفق شوند و به هدف خود برسند. این اصل مهم را همواره به خاطر داشته باشید که کسی که می‌خواهد به پیشرفت و موفقیت در هر کاری دست یابد باید با برنامه‌ریزی کار کند و کارها را بر اساس میزان اهمیت طبقه‌بندی کند و سعی کند برنامه‌ی خود را کامل و دقیق انجام دهد.از سوی دیگر باید برنامه‌ی طرح‌ریزی‌شده‌ی خود را هرازگاهی مورد ارزیابی قرار دهید تا میزان عمل به آن بررسی شود و در صورتی که ضعف یا اشکالی در روند اجرای برنامه به وجود آمده باشد، باید آن را ریشه‌یابی و رفع کنید.

gg

روی سخن با دانش‌آموزان کنکوری است. برای موفقیت در کنکور باید با برنامه درس بخوانید و کیفیت مطالعه را بالا ببرید. دفتر برنامه‌ریزی این امکان را فراهم می‌کند که برای هر روز از هفته برنامه‌ریزی کنید و آخر هفته به ارزیابی عملکرد آن هفته بپردازید. وقتی برنامه‌ریزی دقیق و درست انجام شود، هم به مطالعه به میزان کافی می‌پردازید و هم تفریح و استراحت کافی خواهید داشت.

اجرای منظم برنامه‌، عاملی برای افزایش انگیزه است که اغلب دانش‌آموزان سخت‌کوش را مصمم‌تر می‌کند که تحت هر شرایطی در مسیر خود ثابت‌قدم باشند و با آرامش به راه خود ادامه دهند.پر کردن دفتر برنامه‌ریزی در صورتی که هر روز تکمیل شود زمان زیادی لازم ندارد ولی اگر به صورت روزانه تکمیل نشود، علاوه بر سخت بودن کار، بی‌فایده نیز خواهد بود.

نکته مهم در رابطه با دفتر برنامه‌ریزی، نوشتن عملکرد هفتگی بصورت منظم و مستمر است. زمانی که عملکرد خود را در چند هفته به صورت کلی می‌بینید با نگاه به گذشته‌ی مطالعاتی خود برای مطالعات آینده برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام می‌دهید. نقاط قوت و ضعف خود را در مطالعه می‌یابید و تعادل در مطالعه را سرلوحه‌ی کار خود قرار می‌دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.