چرا پیش خوانی درس ها اینقدر اهمیت دارد؟

پیش‌خوانی، بخشی از فرایند یادگیری است که با در اختیار داشتن منابع مطالعاتی مناسب (کتاب درسی، جزوه‌ای از کتاب مورد تدریس، کتاب‌های کمک‌آموزشی استاندارد یا ابزارهایی همچون DVD های آموزشی و مفهومی و…) قبل از تدریس شدن مطالب، به نوعی پیش‌یادگیری می‌پردازید.

نکته بسیار کلیدی و مهمی که بایستی به آن توجه ویژه ای داشت این است که باید به پیش‌خوانی از دید یک فرایند حرفه‌ای مطالعاتی نگاه کرد. پیش‌خوانی راهی برای جلو زدن از رقبا و قرار گرفتن در موقعیت مشخصی از مطالعه است که این موقعیت در جایی بالاتر از سطح نسبی رقبا قرار دارد. پس متقارن شدن تکنیک بسیار مهم پیش‌خوانی با پروژه‌ی بسیار مهم تابستان، یک اتفاق و رخداد بسیار مهم و ویژه است.  

gg

این نکته را به خاطر بسپارید که باید از سه جنبه به تکنیک مهم پیش‌خوانی توجه داشت؛ نقش آن در مدیریت مطالعه و بهره‌وری یادگیری در کلاس درس، تأثیر فراوان پیش‌خوانی در پوشش دادن درس‌هایی که گاهی در آن‌ها از برنامه‌ی آزمون آزمایشی عقب‌تر هستید و نقش تعیین‌کننده‌ی پیش‌خوانی در فصل تابستان.

پیش‌خوانی دقیقاً نقطه‌ی مقابل حضور غیر فعال در کلاس است. وقتی مطلبی را پیش‌خوانی کرده باشید شرایط بسیار مناسبی را فراهم کرده‌اید تا در کلاس درس علاوه بر مرور مجدد مطلب، هم به تکمیل یادگیری‌های اولیه بپردازید و هم زمان مناسبی برای انجام فرایند‌های تکمیلی مانند حل تست ایجاد کنید.

پیش‌خوانی کردن گاهی موفق‌ترین ابزار برای شخصی‌سازی برنامه‌ی آزمون آزمایشی است.در آزمون‌هایی که میزان تدریس‌شده‌ی درسی کم‌تر از میزان بودجه‌بندی آزمون باشد، این پیش‌خوانی است که با نتایج شگفت‌انگیزش عامل موفقیت شخصی‌سازی شما خواهد بود. برای برنامه‌ی تابستان نیز جایگاه ویژه‌ای برای عامل تعیین‌کننده‌ی پیش‌خوانی در نظر گرفته شده است. با پیش‌خوانی، مسیر تلاش‌های تابستانی شما به سمت حضور فعال‌تر در کلاس‌های درسی سال آینده‌ی تحصیلی و افزایش تسلط بر این مطالعه با افزایش میزان حل تمرین میل می‌کند.

حلقه‌ی رابط تمام اتفاقات خوب بالا، اصل بااهمیت پیش‌خوانی است. شاید ارائه‌ی راه‌حل واحد برای چند مسئله چنان امر رایجی نباشد ولی در این‌جا با راه‌حلی روبه‌رو هستیم که برای تعداد بی‌شماری از مسائل سال تحصیلی مؤثر است. بنابراین بایستی سعی کنیم مهارتمان را در این راه‌حل مؤثر افزایش دهیم. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.