چند توصیه‌ی مهم که بهتر است از آن مطلع باشید

1- امروزه تحقیقات علمی نشان داده است که حداكثر زماني كه افراد مي‌توانند فكر خود را روي موضوعي متمركز كنند بيش از 30 دقيقه نيست؛، يعني بايد حدود 50 دقيقه روي يك مطلب تمركز کرد يا مطالعه داشت و حدود 10 الي 15 دقيقه استراحت کرد، سپس مجدداً با همين روال شروع به مطالعه كرد.

2- قبل از مطالعه از مصرف غذاهاي چرب و سنگين خودداري كنيد و چند ساعت پس از صرف غذا مطالعه کنید؛ چون پس از صرف غذاي سنگين بيش‌تر جريان خون متوجه دستگاه گوارش مي‌شود تا به هضم و جذب غذا كمك كند؛ بنابراین خون‌رساني به مغز كاهش مي‌يابد و از قدرت تفكر و تمركز كاسته مي‌شود. از مصرف دارو هم خودداري کنید.نوشابه‌هاي گازدار هم همين‌طور هستند،لذا بایستی از مصرف آنها اجتناب کرد.

index

3-در زمان‌هایی که خسته، عصبانی، حواس پرت و شتاب زده هستید درس نخوانید. زمانی که مغز انسان در حالت آرامش است، مانند یک اسفنج اطلاعات را جذب می‌کند، برعکس زمانی که استرس دارید، تلاش شما برای یادگیری بی فایده است، زیرا در چنین حالتی مغز اطلاعات را دفع می‌کند. هیچگاه در زمانی که فکر شما به چیزهای دیگری مشغول است، خود را مجبور به درس خواندن و یادگیری نکنید، این کار چیزی جز اتلاف وقت نیست. به همین دلیل همیشه توصیه می کنیم که به حواشی کنکور و نتیجه ی کنکور و حرف مردم و درکل ،موارد استرس زا فکر نکنید.شعار همیشگی من(( شما فقط درس بخوانید و حداکثر تلاشتان را انجام دهید و در نهایت نتیجه را به خدا واگذار کنید.))

4- ذهن آدم باهوش است. اگر خلاصه نویسی کنید و یا يادداشت برداريد، ذهن، خود را از حفظ و به‌يادسپاري مطالب راحت مي‌كند و نيز هم‌زمان نمي‌توانيد هم مطلبي را بنويسيد و هم گوش دهيد. پس در حين مطالعه لطفاً يادداشت‌برداري نکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.