چند توصیه برای موفقیت در مدیریت زمان

در این مقاله به بیان راهکارهایی ساده و در عین حال موثر برای مدیریت صحیح زمان می پردازیم.

همواره فعالیت‌ها و کارهای روز بعد خود را از شب قبل برنامه‌ریزی کنید و کارهایی را که باید انجام دهید یادداشت کنید.

فهرست تکالیف و کارهای خود را اولویت‌بندی کنید و برای هر کدام از آن‌ها زمان اجرا در نظر بگیرید.

همیشه کارها و تکالیف دشوار را در اوقاتی که انرژی بیش‌تری دارید انجام دهید و سایر تکالیف و درس‌ها را در بقیه‌ی اوقات انجام دهید.

بین فعالیت‌ها و تکالیف، زمان‌های کوتاهی را برای استراحت و بازیابی قوای جسمانی و روانی در نظر بگیرید.

E-learning

قبل از مکالمات تلفنی درباره‌ی محتوای آن‌چه که می‌خواهید بیان کنید فکر کنید تا زمان کوتاه‌تری را صرف مکالمه کنید.

سعی کنید در زندگی، به ویژه در مورد وسایل شخصی، فرد منظمی باشید تا وقت خود را صرف یافتن وسایل گم‌شده نکنید و از شلوغی و بی‌نظمی کلافه نشوید.

به خاطر داشته باشید گاهی استرس و خستگی محصول انجام کارها نیست، بلکه بعضی اوقات، معلول افسوس خوردن از کارهایی است که می‌توانستید انجام دهید ولی انجام ندادید. یادتان باشد که زمان به عقب برنمی‌‌گردد، پس بهتر است به جای غصه خوردن یا افسوس خوردن به فکر انجام کارهایی که الان می‌توانید انجام دهید باشید و بلافاصله به سراغ آن‌ها بروید.

مراقب باشید دیگران هر زمانی که اراده کردند، وقت شما را به خودشان اختصاص ندهند. از خود استقلال نشان دهید و در صورت لزوم به آن‌ها بگویید بعداً تماس می‌گیرید.

کاری که برای امروز و این لحظه در نظر گرفته‌‌اید، همین الان شروع کنید و از موکول کردن آن به زمان‌های دیگر خودداری کنید؛ در غیر این صورت با انبوهی از کارهای عقب‌افتاده روبه‌رو می‌شوید که فرصتی برای انجام آن‌ها نخواهید یافت.

هیچ وقت چند هندوانه را با یک دست برندارید و تا زمانی که کاری را به پایان نرسانده‌اید خود را درگیر کار جدید نکنید.

در پایان هر روز فرصتی را برای ارزیابی کارهای‌تان اختصاص دهید و اگر لازم باشد برای موفقیت بیش‌تر، تغییراتی را در خود ایجاد کنید. هرگز ناامید نشوید و بدانید شکست مقدمه‌ی پیروزی است.

سعی کنید در حالت عادی کارهای خود را نسبت به کارهای دیگران در اولویت قرار دهید و فکر نکنید همیشه باید دیگران را بر خود مقدم دارید. یک انسان موفق هیچ‌گاه به دلیل انجام کارهای دیگران از کارهای خود صرف نظر نمی‌کند، مگر در شرایط خاص و ضروری که رسیدگی به امور دیگران اولویت پیدا می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.