چند دانه به ارزش چند معدن

سلام

آجیل  از خوراکی‌های بسیار مفیدی است که علاوه بر تأمین بسیاری از نیازهای تغذیه‌ای بدن ، سلامت و تناسب اندام را نیز به همراه می‌آورند.

دانه‌های مختلف روغنی که به صورا اختصار آجیل نامیده می‌شود ، منابع سرشار بسیاری از موادِّ معدنی ضروری برای بدن و از جمله ، روی ، منگنز ، سدیم ، پتاسیم ، آهن و … هستند.

index

کمبود این موادِّ معدنی در بدن سبب می‌شود در مراجعه‌ی به پزشک ناچار از مصرف داروهای شیمیایی باشید که حتماً عوارض پنهانی را با خود همراه دارند. امّا در مورد خوردن آجیل همیشه به چند نکته دقّت داشته باشید.

نخست آن که دانه‌های روغنی را در تعداد کم استفاده کنید. زیرا مصرف زیاد آن سبب ایجاد سیری پایدار ، بی‌اشتهایی ماندگار و اختلال در وعده‌های غذایی خواهدشد.

دوم این که دانه‌های روغنی را زیاد بجوید تا مراحل بلع و هضم آن‌ها به‌صورت کامل انجام شود.چرا که هرچه جویدن دانه‌های روغنی بیش‌تر باشد ، جذب موادِّ معدنی موجود در آن‌ها بهتر و سریع‌تر صورت می‌پذیرد.

سوم آن که آجیل را همیشه مخلوطی آکنده از انواع دانه‌های روغنی نبینید . تک تک این دانه‌ها هم به خودی خود آجیل محسوب می‌شوند بنابراین با خوردن چند عدد بادام یا پسته یا فندق یا … هم می‌توانید از مزایای بیشمار آن‌ها بهره‌مند باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.