چند راهکار عملی برای جلوگیری از خستگی در آزمون ها

  ١- به خود چند دقیقه استراحت دهید. اگر در جلسه آزمون هرعاملی (سخت بودن سوالات، خستگی ذهنی و….) توانایی شما را کاهش داد، استراحت به شما کمک می کند تا آرامش شما باز گردد. نگران وقت نباشید، اگر چند دقیقه به خود استراحت دهید و با انرژی بیشتری آزمون را ادامه دهید، بسیار ارزشمند تر از وقتی است که با خستگی و فشار به سوالات پاسخگویی می دهید.

   ٢-چند نفس عمیق بکشید و یک ماده قندی مانند خرما یا شکلات میل کنید.اکسیژن و گلوکز از اصلی ترین نیازهای مغز شما هستند و با این کار می توانید بر خستگی ذهنی خود غلبه نمایید.

images

  ٣- اگر خستگی شما جسمی است، روش صحیح نشستن (ستون فقرات نسبتا به صورت عموی، قفسه سینه باز و….) را رعایت نمایید و برای افزایش جریان خون (رسیدن اکسیژن و گلوکز به مغز) یک تحرک جسمی کوچک (مانند کشش عضلانی درجا و…) داشته باشید.  

۴- تصویر یک کوه پوشیده از برف را به مدت پنج ثانیه در ذهن خود تجسم کنید. این کار به شما میکند تا حافظه کوتاه مدت خود را تخلیه کرده و بتوانید با تمرکز بیشتری به سوالات پاسخ دهید.   بنابراین بهتر است قبل از درس زبان انگلیسی و قبل از هر درس اختصاصی از این تکنیک استفاده کنید تا بتوانید با حداکثر انرژی در طول جلسه آزمون به سوالات پاسخ دهید.

 

منبع: سایت گزینه دو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.