چند نکته‌ی مهم هنگام تست زدن

در درس‌های تمرینی و مفهومی بهتر است برای تکمیل و تثبیت یادگیری، پس از مطالعه‌ی درس تست بزنید. ولی برای درس‌هایی که بیش‌تر جنبه‌ی حفظی دارند (اعم از این‌که اختصاصی باشد یا عمومی) بهتر است تست‌ها با فاصله‌ی زمانی 24 تا 48 ساعت زده شوند.

برخلاف تصور بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور، در آغاز یادگیری، بهتر است تنوع تست‌ها کم باشد تا ذهنتان مطالب مطالعه شده را زودتر جمع‌بندی کند.درگیر شدن با تست‌های متنوع، یادگیری شما را کندتر و طبقه‌بندی مطلب را دشوارتر می‌کند. هنگام شروع بهتر است روی تست‌های کنکور کار کنید. پس از جا افتادن کلیات مطالب و کسب تسلط، به‌ویژه هنگام مرور و دوره کردن، از تست‌های بیش‌تر و متنوع‌تری استفاده کنید؛ در این صورت تنوع تست‌ها مشکلی برایتان ایجاد نمی‌کند.

images

به این نکته بسیار مهم و کلیدی توجه داشته باشید که تست زدن درس‌های اختصاصی بدون درک مفاهیم و بدون توجه به پیوستگی مطالب آن، کاری اشتباه است و جز حفظ کردن مجموعه‌ای از تست‌ها که احتمالاً زود هم از خاطر شما خواهند رفت، فایده‌ی دیگری ندارند.

ابتدا به مطالب و مفاهیم اساسی احاطه‌ی کافی پیدا کنید و پس از حل مسائل کتاب یا مسائل مطرح‌شده در جزوه‌ی درسی‌تان به سراغ تست‌های کنکور بروید و پس از تسلط کافی، به تست‌هایی با سطح دشواری بالاتر مراجعه کنید. 

در مراحل اولیه‌ی  تست‌زنی، تست‌ها را به صورت تشریحی حل کنید، اما پس از تبحر کافی، حتماً با زمان‌بندی مناسب تست بزنید تا مدیریت زمان را هم به تدریج بدست آورید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.