چند کار ساده برای بالا بردن تمرکز

سلام

مثل هر کار دیگری که برای شروع باید شرایط  انجام آن را فراهم کنیم ، برای انجام فعّالیّت مطالعاتی نیز لازم است هم خومان و هم شرایط عمومی و اختصاصی مرتبط با این فعّالیّت را آماده نماییم.

اگرچه اغلب این شرایط کارهای سختی نیستند امّا معمولاً نسبت به انجام آن‌ها کمتر حسّاسیت داریم و به همین دلیل اغلب از فعّالیّت مطالعاتی خود آنگونه که انتظار داریم خرسند و راضی نیستیم.

index

تمرکز حواس از کلیدی ترین و اصلی‌ترین ضرورت‌های مطالعه‌ی مطلوب است و برخورداری از میز و محیط مرتّب نخستین گام برای ایجاد به‌شمار می‌رود.

کافی است لوازم اضافی را از اطراف محلِّ مطالعه دور کنیم و فقط کتاب و جزوه‌ای را که مورد استفاده قرار می‌دهیم در دسترس داشته باشیم تا از مرتّب بودن محیط لذّت ببریم و در حین مطالعه ذهنی کاملا متمرکز داشته باشیم.

پوشیدن لباس راحت و تمیز ، مرتّب بودن موها و تمیز بودن دست و صورت هم به ایجاد حسّی خوشایند کمک می‌کند و هم سبب افزایش میزان تمرکز خواهدشد.

استفاده از خوراکی‌های مغذّی و نیز انجام چند حرکت ساده‌ی نرمشی یا چند دقیقه‌ای قدم زدن در اتاق کمک می‌کند تا هم در حین مطالعه انرژی کافی داشته باشیم و هم تمرکز بیش‌تری را ایجاد خواهد کرد. عادت به انجام همین کارهای ساده  برای‌تان تجربه‌ی مفیدی در مطالع را به ارمغان خواهد آورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.